Джокович зазнав найрозгромнішої поразки в кар'єрі від маловідомого італійця. Як це сталося ATP Tour

Перша ракетка світу сенсаційно програв 25-річному італійцеві Лоренцо Сонего.

Серб Новак Джокович у 2020 році програв лише двічі - Рафаелю Надалю в фіналі Ролан Гаррос, також була дискваліфікація в четвертому раунді US Open. Інші 39 матчів у сезоні перша ракетка світу виграв.

У Відні Новак програв втретє. І сталося це абсолютно неочікувано.

Новак Джокович розгромлений маловідомим італійцем Лоренцо Сонего у чвертьфіналі Відня. Серб програв матч за 68 хвилин - він взяв у першому сеті два гейми, у другому - лише один.

"Я зіграв найкращий матч у своєму житті. Я такий щасливий через це", - заявив після гри Сонего.

Хто такий Лоренцо Сонего

Лоренцо Сонего - 25-річний італієць, 42 ракетка світу. Це його найвищий показник у кар'єрі, Сонего ніколи не був у топ-40 світового рейтингу.

Турнір у Відні для Лоренцо розпочався з кваліфікації, яку він не зміг подолати. Однак через зняття одного з учасників Сонего потрапив у основну сітку як лакі-лузер. У перших двох раундах італієць виграв свої матчі з рахунком 2:0, а в чвертьфіналі потрапив на Новака Джоковича.

Для Сонего - це перша перемога над тенісистом з топ-10 світового рейтингу. Раніше він тричі грав з тенісистами з топ-10, тричі програв.

Найбільший виграш (до турніру у Відні) в кар'єрі Лоренцо - тріумф на турнірі ATP World Tour 250 в Антальї в 2019 році. Його найкращий виступ на турнірах Великого Шолому - четвертий раунд Ролан Гаррос-2020.

Як Новак Джокович програв Сонего

Новак Джокович незвично багато робив невимушених помилок - 25 за матч (лише 7 віннерів). Для порівняння у Лоренцо Сонего - 26 віннерів та 12 невимушених помилок.

Також італієць зміг відіграти шість брейкпоїнтів, які заробив Джокович на його подачі. І зрештою, Сонего не програв жодної своєї подачі.

"Безперечно, це найбільша перемога у моїй кар'єрі. Новак - найкращий тенісист у світі. Я грав дуже, дуже добре, - сказав Сонего в інтерв'ю на корті. - Я не можу повірити, це неймовірно".

Новак Джокович уперше в кар'єрі програв лакі-лузеру. Раніше серб 12 разів грав з такими тенісистами на різних турнірах, 12 разів вигравав. Це перша подібна поразка.

Це найбільша поразка в кар'єрі Джоковича. Він вдруге в кар'єрі програв матч, вигравши лише 3 гейми. Перший раз таке трапилося на Australian Open-2005 у грі проти Марата Сафіна (6:0, 6:2, 6:1).

Як пояснив після гри Новак, частково він програв через нестачу мотивації. Ще до матчу він гарантував собі фініш у сезоні на першому місці у світовому рейтингу.

"Так, гарантія фінішу сезону на першому місці вплинула на мене. Я приїхав сюди за цим, гарантувати собі перше місце. Тому я абсолютно спокійно сприймаю такий результат. Я здоровий і готовий видати потужний фініш сезону в Лондоні", - зазначив Новак Джокович.