Майже чотири десятки донорів долучилися до акції "Кров заради життя". Її влаштували у Полтавській обласній станції переливання напередодні Хелловіну. Організували, аби залучити донорів і поповнити запаси крові, розповіла заступниця керівника станції Ангеліна Любарська. Акція тривала два дні.
В обласній станції переливання зранку, аби стати донорами крові, у черзі з пів десятка людей. Чекають у масках та із дотриманням дистанції. 30 жовтня – другий день акції "Кров заради життя". Її влаштували напередодні Хелловіну.

Донори здають кров у Полтавській обласній станції переливання крові
На обов’язковому прийомі у терапевта перед здачею Василь Кузнєцов.
"По перше, перевіряємо температуру, показники – пульс, тиск. Слухаємо його, перевіряємо шкіряні покрови, щоб не було подряпин, якихсь захворювань", − розповідає терапевтка Наталія Цесля.
Чоловік у донорській базі 6 років. Цього разу прийшов не через акцію, а на прохання лікарів.
"Як є потреба, мені телефонують і я приходжу. Раз у місяць? Хотілось би частіше, але не дозволяють, бережуть донорів", − каже донор Василь Кузнєцов.

Полтавську обласну станцію переливання крові прикрасили до свята Хелловіну
Серед тих, хто долучився до акції – полтавець Руслан Анчаков. Чоловік здавав кров більше 30 разів. Процедура для нього, каже, звична. Після медогляду та аналізів – чай з печивом у буфеті. А далі – донорська зала.
"Моя професія психолог, коли ти допомагаєш людям. Це ще один із способів також допомогти людям. Навіть тим, кого ти не знаєш. І плюс, це, звичайно, корисно для здоров’я. Ключове – допомогти іншим", − каже донор Руслан Анчаков.
Руслан Анчаков здає компоненти крові – тромбоцити.

Процедурна кімната для забору крові в Полтавській обласній станції переливання крові
"Ти завжди маєш бути в тонусі. Харчування, сон, режим, спорт і тому подібне. Ти не зможеш за день підготуватися. Це має бути певний стиль життя", − каже донор Руслан Анчаков.
У рамках акції "Кров заради життя" обласна станція переливання приймала донорів у звичному режимі – із 8 до 14-ї. За два дні здали майже 13 літрів крові.
Стати донором може кожен, кому виповнилось 18, якщо немає хронічних хвороб. Перед здачею не можна вживати алкоголю. А з собою треба взяти паспорт та ідентифікаційний код.

Донори здають кров
"Щоб обов’язково людина поснідала. Впродовж трьох днів, щоб не їла жирної, смаженої їжі, молока, халви. Те, що може дати жирність в крові", − каже терапевтка Наталія Цесля.
Нині Полтавщина донорськими компонентами крові забезпечена повністю, розповіла заступниця керівника обласної станції переливання Ангеліна Любарська.