"На тлі диверсій РФ". Польща посилює безпеку аеропорту, до якого прибуває військова допомога для України

"На тлі диверсій РФ". Польща посилює безпеку аеропорту, до якого прибуває військова допомога для України

Аеропорт Жешув-Ясьонка, Польща
Знак на в’їзді до аеропорту Жешув-Ясьонка, Польща, 9 січня 2023 року. Damian Lemański/Bloomberg via Getty Images

Польща посилює заходи безпеки у головному транзитному вузлі для іноземної військової допомоги Україні через побоювання диверсій з боку Росії. Йдеться про аеропорт Жешув-Ясьонка.

Про це пише Bloomberg, посилаючись на заяву польського міністра внутрішніх справ Томаша Семоняка.

"Ми зіткнулися з іноземною державою, яка веде ворожі та, висловлюючись військовою мовою, динамічні дії на території Польщі. Нічого подібного раніше не було", — сказав заявив Семоняк, не уточнивши при цьому заходів безпеки в аеропорту.

Він наголосив, що Польща стикається з "безпрецедентним рівнем" іноземного втручання після того, як прем'єр-міністр Дональд Туск оголосив, що 12 людей було затримано у межах придушення передбачуваних диверсій, спрямованих із Росії. Йдеться про підпали, спроби підпалу, а також фізичні напади.

Аеропорт Жешув-Ясьонка розташований менш ніж за 100 кілометрів від кордону з Україною й там обробляється до 90% західної техніки, що спрямовується на лінію фронту. Летовище також стало основним пунктом зупинки іноземних посадовців і політиків, які відвідують Київ.

Раніше прем'єр Польщі Дональд Туск інформував, що у країні через підозри в диверсіях, скоєних нібито на замовлення Росії, заарештовано дев'ятьох та затримано ще трьох людей за спроби саботажу і диверсій на користь Росії.

На початок