ОАСК заблокував розшук підозрюваної у справі Одеського припортового заводу

ОАСК заблокував розшук підозрюваної у справі Одеського припортового заводу

ОАСК заблокував розшук підозрюваної у справі Одеського припортового заводу
Фото: adm.ki.court.gov.ua, epravda.com.ua

Окружний адміністративний суд Києва заборонив Офісу генпрокурора міжнародний розшук та можливу екстрадицію підозрюваної в справі АТ "Одеський припортовий завод". У Національному антикорупційному бюро назвали таке рішення незаконним.

У НАБУ запевнили, що рішення суду є незаконним, оскільки компетенція адміністративних судів — це розгляд справ в сфері адміністративних та публічних відносин, а не оцінка процесуальних дій слідчих у кримінальному провадженні.

"Своїми діями судді ОАСК фактично втрутилися у діяльність працівників правоохоронних органів під час здійснення досудового розслідування шляхом блокування розшуку, а також можливого затримання та екстрадиції підозрюваної у завданні понад 93 мільйонів гривень шкоди АТ "Одеський припортовий завод", – пояснили в пресслужбі.

Як пояснили в НАБУ, довірена особа народного депутата України VIII скликання, яку в квітні 2020 року оголосили у міжнародний розшук, звернулася до суду з адміністративним позовом. У ньому підозрювана просила заборонити Офісу генерального прокурора вчиняти дії, пов’язані з її розшуком та можливою екстрадицією до закінчення розгляду справи.

Нагадаємо, у березні НАБУ оголосило підозру у справі АТ "Одеський припортовий завод" чотирьом людям. Їм закидають завдання збитків підприємству у 93,3 мільйона гривень.

Слідство встановило, що довірена особа народного депутата України організувала схему, за якою "Одеський припортовий завод" продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових. Після чого вона перепродавала товар іноземним компаніям із реального сектору економіки за конкурентними цінами. Однак фізично постачання забезпечував цим компаніям "ОПЗ", вважають у НАБУ.

Суспільне Одеси готове надати право учасникам події висловити свою позицію. Для цього пропонуємо зв'язатися з редакцією у будь-який зручний спосіб.

Читайте також

Вибір редакції

На початок