Жителі Рівненщини від початку пандемії COVID-19 отримали компенсації за втрату працездатності через хворобу на загальну суму в понад 1,5 мільйона гривень. Про це журналістам Суспільного розповіла в.о. директора Фонду соціально страхування в Рівненській області Лілія Кравець.
Протягом 9 місяців 2020-го року хворі на коронавірус, а також контактні особи, які знаходилися на самоізоляції, отримували соціальні виплати за листками непрацездатності. Перших п’ять днів вимушених прогулів оплачують працедавці, решту – Фонд соціального страхування, каже Лілія Кравець.
Вона уточнила, що виплати за листками непрацездатності проводяться у встановленому порядку і залежно від страхового стажу.
"За оперативними даними на 27 жовтня у Рівненській області на COVID-19 захворіли 18299 осіб, з яких застрахованих близько половини. Отримали матеріальне забезпечення за рахунок фонду соціального страхування – більше 8000 громадян", – повідомила Лілія Кравець.
Посадовиця додала, що працівникам, які перебувають на самоізоляції під медичним наглядом з метою запобігання поширенню коронавірусу, листок непрацездатності виплачується в розмірі 50% середньостатистичної зарплати, незалежно від стажу. Виняток становлять медпрацівники – їм виплачується 100% заробітної плати і незалежно від стажу.
"Процедура надання листка тимчасової непрацездатності передбачена інструкцією про видачу цих листків. Листок видає лікар відповідно до захворювання, а працівник надає його роботодавцю. Той нараховує виплати згідно проценту та стажу роботи хворого працівника", – розповіла посадовиця.
Після цього саме роботодавець повинен звернутися до управління Фонду з заявою на відшкодування втраченого заробітку, починаючи з шостого дня.
В.о. директора зазначила, що зловживати листками тимчасової непрацездатності не вийде, адже термін листка подовжують лікарі індивідуально від перебігу хвороби.
"Хворий має право бути звільненим від роботи у зв’язку з втраченою працездатністю протягом чотирьох місяців безперервно та протягом п’яти місяців, якщо є ускладнення чи хронічні захворювання. Якщо термін надто довгий, то медики визначатимуть інвалідність. Хронічних захворювань на COVID-19 поки не спостерігалося", – каже Лілія Кравець.
Листки непрацездатності видають не лише при коронавірусі, а й у інших випадках – при туберкульозі, онкологічних захворюваннях тощо.
Що відомо
- До відділень Управління протягом карантинних заходів з першого червня до 27 жовтня надійшло 1741 заяв розрахунку з відміткою "ізоляція від COVID-19" .
- Загальна сума виплат – 1 мільйон 850 тисяч гривень. З них за грошовими виплатами звернулося 445 медпрацівників, яким виплатили 814 854 гривні.
- Загалом Управління виконавчої дирекції за 9 місяців 2020-го року за заявами-розрахунками від роботодавців щодо різних страхових випадків профінансувало матеріальне забезпечення на 336 мільйонів 820 тисяч.