Холмківську ОТГ не включили до перспективного плану розвитку громад Закарпаття

Холмківську ОТГ не включили до перспективного плану розвитку громад Закарпаття

Холмківську ОТГ не включили до перспективного плану розвитку громад Закарпаття Оригінальне

Чому Холмківську ОТГ не включили до перспективного плану розвитку громад Закарпаття обговорювали сьогодні під час пресконференції голови трьох сільських рад, які належать до об’єднаної громади.

Нагадаємо, 18 грудня 2019 року Кабінет Міністрів затвердив перспективний план формування територій громад Закарпаття. Він передбачає існування 57-ми громад, замість запланованих 60-ти. До перспективного плану не внесли Холмківську, Сюртівську та Неліпинську об’єднані громади.

Право створити Холмківську об’єднану громаду відстоювали чотири роки, каже голова Холмківської сільської ради Тетяна Вачиля. Про те, що їхню громаду не включили до перспективного плану дізналася 30-го грудня.

ТЕТЯНА ВАЧИЛЯ, голова Холмківської сільської ради

«Це весь пакет документів, які ми пройшли за ці чотири роки: переписка, суди, є рішення Ужгородського суду, Львівського апеляційного, де ми виграли усі справи. У вересні місяці ми отримали, завдяки новому губернатору, ми отримали висновок на створення ОТГ».

Свою думку щодо невнесення Холмківської ОТГ до перспективного плану, під час пресконференції висловив Тарнівецький сільський голова Вадим Шоля.

ВАДИМ ШОЛЯ, Тарнівецький сільський голова

«Холмківська ОТГ, скоріше за все, стала розмінною монетою. Більше того, скоріш за все, що це заполітизовано. Це в інтересах когось це зроблено. Можна розкласти якісь крапки над «і», тому що навіть на даному етапі, Тетяна Юріївна сказала, що ми є більш, ніж спроможними. Так, ми будемо 10 відсотків від бюджету – це буде реверсна дотація, тобто більш, ніж спроможна».

За словами Тетяни Вачилі, голови Холмока, Тарнівців та Сторожниці готують листи, які направлять до Адміністрації президента, Міністерства розвитку громад та обласної адміністрації.

ТЕТЯНА ВАЧИЛЯ, голова Холмківської сільської ради

«Ми теж хочемо знати їхню думку: чи вони підтримують такий перспективний план, чи ні. Сьогодні всі листи будуть розіслані до кінця дня».

: Начальник управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА Микола Пігуляк пояснює, чому Холмківську ОТГ не внесли до перспективного плану.

МИКОЛА ПІГУЛЯК, начальник управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА

«Холмківська, Сюртівська й Неліпинська ОТГ, на думку КМУ, не відповідають методиці. Так там зараз і написано. Статус у них зараз такий, це – ОТГ, які об’єднані у не відповідності до методики Менрегіонбуду. Є пріоритетність об’єднання ОТГ. Першим пріоритетом є об’єднання ОТГ навколо міст обласного значення, відповідно обласного центру. Тобто вони мали так і утворюватися навколо обласних і далі. Холмківська знаходиться біля обласного центру, тобто за методикою, насамперед, вона мала ввійти в Ужгородську ОТГ».

: За словами Миколи Пігуляка, 10 січня міжвідомча робоча група з адміністративних реформ Закарпатської ОДА проведе нараду, на якій розгляне питання подальшого функціонування Холмківської, Сюртівської та Неліпинської об’єднаних громад.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди