Помилки у документації – основна причина затримки прийому протоколів з ДВК у Полтаві

Помилки у документації – основна причина затримки прийому протоколів з ДВК у Полтаві

Помилки у документації – основна причина затримки прийому протоколів з ДВК у Полтаві Суспільне Полтава

У Полтавській міській територіальній виборчій комісії протоколи голосування на місцевих виборах приймають третій день. Нині опрацювали документи зі 104 дільниць. Загалом же їх у громаді 152. Водночас у Подільській районній у Полтаві ТВК прийом протоколів із дільниць завершили ще опівночі.

На лавках під стінами, у масках та з бюлетенями у мішках чекають своєї черги члени полтавських виборчих дільниць. У міській раді, де розташована Полтавська ТВК, людно майже 48 годин.

Заступниця голови ДВК у Полтаві Наталія ЧернявськаСуспільне Полтава

Заступниця голови ДВК у Полтаві Наталія Чернявська

"Електронної черги, на жаль, не існує. Тому люди приїжджають записуються. І по списку, по номеру телефону, ті люди, які приходять, потрапляють на реєстрацію, дзвонять, тим, хто наступний. І кажуть: "Ми зараз будемо заходити, і ви підходьте", − розповідає заступниця голови ДВК у Полтаві Наталія Чернявська.

Із ночі чекала на свою чергу Марина Дрозд. Але протоколи у територіальну виборчу комісію так і не передала.

Черги у Полтавській ТВКСуспільне Полтава

Черги у Полтавській ТВК

"Повернули, бо документація, яка в мішках, не відповідає опису. Їдемо на дільницю переробляти, скликаємо членів ДВК, секретаря і будемо міняти написи", − каже голова ДВК у Полтаві Марина Дрозд.

Із дільниць везуть бюлетені й у районні у Полтаві ТВК. У Подільській усі протоколи прийняли першими, опівночі 26 жовтня. Документи сюди привезли із 27 дільниць.

Голова Подільської районної у Полтаві ТВК Віталіна КушнірСуспільне Полтава

Голова Подільської районної у Полтаві ТВК Віталіна Кушнір

"Всі дільниці нам здали протоколи з "мокрими" печатками. Сьогодні (27 жовтня – ред.) ТВК назначено засідання, і ми будемо робити свій підсумковий протокол, який будемо здавати у міську ТВК", − каже голова Подільської районної у Полтаві ТВК Віталіна Кушнір.

Опівдні на двох інших районних ТВК – Київській та Шевченківській – прийняли документи приблизно із половини дільниць. Розпочали ж роботу о 20 годині 25 жовтня.

Голова Київської районної у Полтаві ТВК Олена РезвінаСуспільне Полтава

Голова Київської районної у Полтаві ТВК Олена Резвіна

"Вночі у нас було дуже багато народу, ми не встигли всіх прийняти. Не знаю, можливо, вони потім роз’їхалися. Реально – це дуже складні вибори", − каже голова Київської районної у Полтаві ТВК Олена Резвіна.

Голова Шевченківської у місті Полтава ТВК Олена ПраведнюкСуспільне Полтава

Голова Шевченківської у місті Полтава ТВК Олена Праведнюк

"5 видів бюлетенів, 5 видів протоколів, 5 видів мішків з виборчою документацією. Все це треба оформити. Не заплутатися, що куди везти", − каже голова Шевченківської у місті Полтава ТВК Олена Праведнюк.

Другу добу у Київській районній ТВК і голова дільничної виборчої комісії у Полтаві Дмитро Безуглий.

Голова ДВК у Полтаві Дмитро БезуглийСуспільне Полтава

Голова ДВК у Полтаві Дмитро Безуглий

"Наша дільниця намагається здати. Я це називаю простими словами – два мішки макулатури в міськвиконком. Щоб ви розуміли, на що здатний людський організм. Він здатен три доби не спати, майже не їсти, спілкуватися з тисячами людей в умовах ковіду. І це все триває", − каже голова ДВК у Полтаві Дмитро Безуглий.

Прийом документів сповільнений через помилки у протоколах, каже голова міської ТВК Алла Назаренко.

Черги у Полтавській ТВКСуспільне Полтава

Черги у Полтавській ТВК

"Дуже багато помилок в підрахунках. Я так розумію, що погано підготували голів ДВК, треба було більший термін давати, щоб навчити правильно рахувати, саме по формулах, де, що повинно сходитися. Цифри не сходяться, і ми направляємо на уточнення", − повідомила голова Полтавської міської ТВК Алла Назаренко.

Коли прийом протоколів завершать, голова не прогнозує. Нагадаємо, до Полтавської міської ТВК перші документи привезли 25 жовтня о 22:30.

Мішки із бюлетенями, які привезли до Полтавської ТВКСуспільне Полтава

Мішки із бюлетенями, які привезли до Полтавської ТВК

Нагадаємо, що сільські, селищні та міські ТВК складають протоколи про результати виборів депутатів сільської, селищної та міської ради, а також відповідного сільського, селищного та міського голови. Окрім того, ці ж ТВК оформлюють протоколи про підсумки голосування за депутатів районної та обласної ради, які передають до відповідних районних і обласних територіальних виборчих комісій. Останні на підставі цих протоколів встановлюють результати виборів депутатів районних та обласних рад.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди