Дев'ять виграних сутичок та медаль Білодід. Як Україна виступила на Гранд-слемі з дзюдо IJF

У Дар'ї Білодід чотири виграні сутички, у десятьох інших українців - п'ять на всіх.

Перший міжнародний турнір з дзюдо після початку пандемії коронавірусу відбувся в Будапешті: понад 400 спортсменів змагалися на етапі Гранд-слему. На цей старт приїхали майже всі найсильніші дзюдоїсти світу, пропускали його лише представники Японії у повному складі.

Україна була представлені в Будапешті 11 дзюдоїстами: 6 чоловік та 5 жінок. Не приїхали на змагання кілька лідерів чоловічої збірної (через коронавірус), а Дар'я Білодід уперше в кар'єрі виступила в іншій ваговій категорії.

Зрештою, саме Дар'я здобула для України єдину нагороду турніру в Будапешті. Вона виграла "бронзу" у вазі до 52 кілограмів.

Як виступили усі українські дзюдоїсти на змаганнях у Будапешті

• Жінки

Дар'я Білодід завоювала "бронзу" у новій для себе категорії, до 52 кілограмів. На шляху до медалі дворазова чемпіонка світу виграла чотири сутички, програла лише одну. Усього вона провела п'ять сутичок, причому обидва поєдинки у втішній сітці Дар'я завершила менш ніж за дві хвилини.

Дар'я Білодід на подіумі (справа)IJF

Дар'я Білодід на подіумі (справа)

У ваговій категорії до 57 кілограмів було заявлено дві українки. Алла Радченко не вийшла на татамі, Марія Скора - виграла першу сутичку, але вилетіла в другій.

У вагоій категорії до 78 кілограмів виступала Анастасія Турчин: вона стартувала з 1/8 фіналу, тож завдяки перемозі в цьому раунді українка гарантувала собі, як мінімум, участь у втішних сутичках. Однак це нічого Турчин не дало - вона програла і в чвертьфіналі, і в першій втішній сутичці. Причому двічі програла прийомами, які були оцінені на іппон, менш ніж за дві хвилини.

Аналогічно виступила Єлизавета Каланіна у категорії понад 78 кілограмів: 3 сутички, 1 перемога та 2 поразки.

Сутичка Дар'ї Білодід за "бронзу": відео

• Чоловіки

На шістьох українські дзюдоїсти виграли лише дві сутички. Артем Лесюк (вага до 60 кг) та Богдан Ядов (до 66 кг) змогла пройти перший раунд змагань, але вилетіли в другій сутичці.

Усі інші - Віталій Шепель та Кеджау Ньябалі (до 90 кг), а також Данило Гуцол та Антон Савицький (до 100 кг) - програли у своїх дебютних сутичках.

Причому ніхто з українців, урешті-решт, не програв навіть фіналістам. Більшість дзюдоїстів, які "вибивали" синьо-жовтих атлетів поступалися у наступних поєдинках.

Яке місце в України у загальнокомандному заліку

Україна розділила 21 місце зі збірної Сербії - одна "бронза" та два сьомих місця. Усього медалі на Гранд-слемі в Будапешті виграли представники 25 різних країн.

Перше місце у медальному заліку за Росією - 5 золотих нагород, 4 срібні та 1 бронзова. На другому місці - Франція (2+3+2), а третя - Туреччина (2+0+0).

Які змагання наступні

• Чемпіонат Європи-2020, який відбудеться у Празі з 19 по 21 листопада. Там Дар'я Білодід виступатиме у своїй звичній категорії - до 48 кілограмів.
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start