Україна подаватиме заявку на проведення чемпіонату Європи з волейболу-2023

Україна подаватиме заявку на проведення чемпіонату Європи з волейболу-2023

Україна подаватиме заявку на проведення чемпіонату Європи з волейболу-2023 volleyball.ua

Про це повідомили у Федерації волейболу України.

Україна подасть заявку на право проведення жіночої "Золотої Євроліги", що відбудеться у 2021-му році та чоловічого Євроволей-2023. Про це заявив президент Федерації волейболу України (ФВУ) Михайло Мельник.

За його словами, заявку подадуть уже в понеділок, 26-го жовтня.

"Після спілкування з членами виконкому ФВУ, ми дійшли спільної згоди, і вже у понеділок, 26 жовтня, відправимо до ЄКВ (Європейська конфедерація волейболу, - прим. ред.) офіційні заявки на проведення в нашій країні фінальних раундів жіночої "Золотої Євроліги-2021" та чоловічого Євроволей-2023", - зазначив Мельник.

Президент ЄКВ Александар Борічіч, за словами Мельника, зацікавлений у тому, аби розширювати географію турнірів.

"ЄКВ дуже зацікавлена в розширенні географії нових країн, які готові брати на себе організацію найпрестижніших континентальних змагань".

Попередній чемпіонат Європи-2019 з волейболу приймала Франція, Бельгія, Нідерланди та Словенія. Євро-2021 має відбутися в Чехії, Естонії, Фінляндії та Польщі.

З останніх шести чемпіонатів Європи, лише один проходив у одній країні: Польща у п'яти містах приймала континентальний турнір у 2017-му році.

В Україні наразі є лише дві волейбольні арени, які відповідають мінімальним вимогам ЄКВ. Мова про "Локомотив" у Харкові та "Юність" у Запоріжжі.

Порівняння "Фіналу Чотирьох" Євроліги та чемпіонату Європи

  • У "Золотій Євролізі" проходить лише три матчі за два змагальних дні. Також турнір проходить лише на одній арені.
  • На чемпіонаті Європи грає 24 команди, які проводять 72 матчі. Сам турнір триває протягом трьох тижнів. У 2019-му році фінальну частина Євро приймало 10 міст.

Що відомо

  • Україна посіла сьоме місце на чемпіоніаті Європи-2019. У чвертьфіналі "жовто-сині" програли збірній Сербії (2:3), яка втретє стала чемпіоном Європи.
  • Жіночу "Золоту Євролігу" вперше провели у 2018-му році. Останнім чемпіоном стала збірна Туреччини. Фінальні турніри приймала Угорщина (2018) та Хорватія (2019).
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс