Найбільша перемога в історії Нідерландів. "Аякс" розгромив суперника з рахунком 13:0 Ajax

З такою різницею м'ячів у чемпіонаті Нідерландів ніколи не перемагали.

Чинний чемпіон Нідерландів "Аякс" оформив найбільшу перемогу в історії Еридивізі, розгромивши у гостях клуб "Венло" з рахунком 13:0. Сталося це у рамках п'ятого туру чемпіонату Нідердандів.

До перерви "Аякс" забив чотири м'ячі, а на початку другого тайму "Венло" залишилося вменшості. Після цього "Аякс" забив ще дев'ять м'ячів (впоралися за 33 хвилин, у середньому один гол за 3,5 хвилини).

П'ять голів забив 19-річний форвард Лассіна Траорпе, дубль оформили Юрген Еккеленкамп та Клас-Ян Гунтелар. Ще чотири м'ячі на рахунку Душана Тадіча, Ентоні, Дейлі Блінда та Лісандро Мартінеза.

Траоре став першим гравцем "Аяксу", який забив п'ять голів у матчі Еридивізі, з 1985 року - тоді Марко ван Бастен відзначився шістьма точними ударами в одному матчі.

Фінальний рахунок матчу "Венло" - Аякс 0:13.

Огляд матчу "Венло" - "Аякс

Такий результат став історичним як для амстердамського клубу, так і для чемпіонату Нідерландів загалом. Це найбільша перемога в історії Еридивізі. "Аякс" зміг оновити свій власний рекорд, який був встановлений 48 років тому - у 1972 році.

Тоді амстердамці вдома перемогли "Вітесс" з рахунком 12:1. Цього разу у матчі було забито знову 13 голів, але усі влетіли в одні ворота.

Найбільші перемоги в історії чемпіонату Нідерландів

1. "Венло" - "Аякс" 0:13 (24 жовтня 2020)
  2. "Аякс" - "Вітесс" 12:1 (19 травня 1972)
  3. "Утрехт" - "Ден Гааг" 10:0 (14 грудня 1958)
  4. "Феєнорд" - "НАК Бреда" 10:0 (8 грудня 1963)
  5. "ПСВ" - "Гоу Ехед Іглс" 10:0 (13 жовтня 1973)
  6. "ПСВ" - "Волендам" 10:0 (18 квітня 1998)
  7. "ПСВ" - "Феєнорд" 10:0 (24 жовтня 2010)

А загалом одній з команд вдалося забити 10 та більше голів у чемпіонаті Нідердандів вперше за рівно 10 років. 24 жовтня 2010 року "ПСВ" знищив "Феєнорд" в Ейдговені - 10:0. 24 жовтня 2020 року - "Аякс" розтрощив "Венло" 13:0.

Ця перемога стала другою найбільшою в історії амстердамського клубу. До повторення абсолютного рекорду не вистачило одного забитого м'яча.

Найбільші перемоги в історії "Аякса"

1. "Аякс" - "Діфферданж" 14:0 (Кубок УЄФА, 1984)
  2. "Венло" - "Аякс" 0:13 (Еридивізі, 2020)
  3. "Везеп" - "Аякс" 1:14 (Кубок Нідерландів, 2009)
  4. "Аякс" - "Вітесс" 12:1 (Еридивізі, 1972)

Очевидно, така поразка стала найбільшою в історії "Венло". Попередній антирекорд клубу 1:10 від ФК "Ейндговен" у 1964 році. А в Еридивізі до цього матчу команда ніколи не програвала з різницею більше ніж у сім м'ячів.

За тиждень до такого результату "Венло" зіграв внічию з "АЗ" - 2:2. Після цього у складі "АЗ" був зафіксований спалах коронавірусу (13 захворілих), у "Венло" - один позитивний тест.

Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start