ОПОРА зафіксувала перші порушення під час виборів на Львівщині

ОПОРА зафіксувала перші порушення під час виборів на Львівщині

ОПОРА зафіксувала перші порушення під час виборів на Львівщині ОПОРА

Голосування на підвіконні, порваний бюлетень, спроба видачі бюлетенів без паспорта та неповністю заповнені контрольні талони. Такі порушення на місцевих виборах зафіксували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Порушення у Львові

На дільниці №461866 (місто Львів) спостерігач ОПОРИ зафіксував спробу членів комісії видати виборцю бюлетень без печатки. Представник мережі ОПОРА зробив зауваженням членам комісії. Станом на 10:23 на цій же дільниці таких випадків зафіксовано 7.

ОПОРА зафіксувала перші порушення під час виборів на ЛьвівщиніОПОРА

ОПОРА зафіксувала перші порушення під час виборів на Львівщині

Члени ДВК №462077 (місто Львів) видають виборцям бюлетені, не зазначаючи при цьому у контрольних талонах жодної інформації. А саме – відсутній номер, за яким виборця внесено до списку виборців, підпис виборця, підпис члена комісії.

Порушення на Львівщині

Через велику кількість охочих проголосувати на дільниці №461251 (місто Сокаль) зафіксовано спостерігачами ОПОРИ голосування на підвіконні.

На дільниці №461131 (село Роздільне Самбірського району) зафіксовано видачу бюлетеня виборцю за світлинами паспорта у телефоні.

А на дільницях №460112 (село Кути Золочівський район), №461781 (місто Стрий) спостерігачі ОПОРИ зафіксували спробу члена комісії видати виборцю бюлетень без паспорта.

На дільниці №461796 (місто Стрий)  жінка порвала бюлетень.

Окрім того, проблеми виникли на дільничній виборчій комісії села Опільсько Червоноградського району: на бюлетенях з виборів депутатів до Львівської обласної ради не були вказані номери дільниць. Їх члени ДВК мали б заповнити на підготовчому засіданні.

Аналогічна ситуація і в ДВК №462111. Поза тим, в бюлетені навпроти ВО “Свобода” був відсутній кандидат під другим номером.

Кілька виборчих дільниць почали роботу із запізненням. Так дільнична виборча комісія №460309 у селі Трибоківці (Бібрська міська територіальна громада) не відкрилася вчасно, оскільки комісія перераховувала голоси. Після перерахунку на ДВК виявили на 100 бюлетенів більше.

Також із запізненням на 15 хвилин розпочала роботу ДВК №462110. Унаслідок цього утворилася велика черга з охочих, які хотіли проголосувати. Голова комісії повідомила спостерігачу ОПОРИ, що комісія працює у складі 15 осіб. Відсутні заступник і секретар тому, що суб'єкти подання не зробили заміну, відповідно попередні члени ДВК не вийшли на роботу.

Що відомо

  • Усі виборчі дільниці у Львові відкрилися вчасно.
  • 25 жовтня о 8 ранку в Україні почалися місцеві вибори. За даними Центральної виборчої комісії, близько 30 мільйонів громадян можуть взяти участь у волевиявленні, щоб обрати депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
  • 25 жовтня у день проведення місцевих виборів ЦНАПи у Львові видають мешканцям готові паспорти. Про це повідомили у пресслужбі Львівської мерії.
  • У Львові проголосував прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль. Голосував він за місцем реєстрації, на дільниці у Львівському фаховому коледжі спорту.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди