Донори Сумського обласного центру служби крові 23 жовтня отримали SMS-повідомлення з агітацією за політичну партію "За мабутнє" та кандидатку у депутати до обласної ради Наталію Трофименко, яка також є директоркою центру служби крові. Свої повідомлення люди викладали у соцмережі, обурені тим, що їхні персональні дані використані задля агітації.

"На якій підставі я отримую на свій номер SMS, цю тьотю ... Я-проти такої агітації ... Бажання йти до центру крові відбили", - написала на своїй сторінці Єва Голуб.

"Я давала згоду на використання персональних даних у цілях допомоги з компонентами крові, а не агітації", - написала Ніна Опанасенко.

"Дуже прикро, через цей вчинок, в моїй особистій телефонній книзі це перший контакт, який полетів в чорний список", - написала Олександра Мартиненко.

Суспільне звернулося до пресцентру служби крові, аби там пояснили, чому телефонну базу донорів використали задля агітаційних SMS-повідомлень. Речниця Олена Геренко протягом дня обіцяла надати хоча б якусь відповідь від директорки, потім слухавку не брала.
Товариство "Біофарм-Плазма-Інвест", яке є співвласником Центру служби крові, у соцмережі виклали текст: "Просимо вибачення в усіх, у кого наші повідомлення викликали негативні емоції…".

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА намагалися взяти коментар директорки центру, але вона кинула слухавку, розповіла координаторка спостереження за виборами на Сумщині Ольга Коренєва.

"Ми також спробували дістати документи, власне, щоб подивитися, чи в принципі, коли там підписують цей пакет, коли приходять на здачу крові, чи є там пункти про персональні дані. Вони там є. І, можливо, з цього боку немає порушення, тут треба вчитуватися, і, можливо, поліція розбиратиметься в цьому випадку, якщо будуть, звісно, заяви від тих, чиї дані персональні використалися. Але ознаки зловживання адмінресурсом тут очевидні", - розповіла Коренєва.
"У виборчому кодексі України є ст. 57, яка перераховує усі обмеження щодо ведення передвиборчої агітації. І там чітко вказано, що органи місцевого самоврядування не мають права брати участь у передвиборчій агітації. Ми знаємо, що в обласного центру крові один із співзасновників - Сумська обласна рада. Відповідно, він чітко підпадає під ці обмеження. Більше того, пункт 12 цієї статті конкретизує, якщо є кандидати у депутати, які працюють в цих органах, вони не мають права використовувати для своєї агітації підлеглих осіб, службовий транспорт, зв'язок, устаткування і т.д. В даному випадку, однозначно, ми бачимо, що були використані ресурси цього центру, що є пряме порушення виборчого законодавства", - вважає голова Сумського міського відділення комітету виборців України Олексій Захарченко.
Від обласної організації партії "За майбутнє" Суспільне чекає на відповідь. На прохання журналістів про коментар там попросили написати запит.