Члени виборчкому у селищі на Кіровоградщині зачинились на дільниці та нікого туди не пускали

Члени виборчкому у селищі на Кіровоградщині зачинились на дільниці та нікого туди не пускали

Члени виборчкому у селищі на Кіровоградщині зачинились на дільниці та нікого туди не пускали
Суспільне: Кропивницький

У Високих Байраках на Кіровоградщині члени виборчої комісії зачинились та нікого не пускали на дільницю три з половиною години. На виклик приїхала поліція.

Голова Високобайрацької дільничної виборчої комісії Олена Рєщікова розповідає, що о пів на першу колишня голова комісії Юлія Коваленко разом з членами комісії змусили її залишити приміщення та зачинились. Причина – постанова про те, що голову комісії Юлію Коваленко замінюють Оленою Рєщіковою. Олена Рєщікова розповіла, що 21 жовтня партія "Слуга народу" принесла подання на заміну голови комісії. "В четвер ми зібрали засідання з отримання бюлетенів і я в цей день оприлюднила це подання, що потрібно нам це подання прийняти і включити до нового складу іншу голову".

О 15.50 Юлія Коваленко з членами комісії вийшли з приміщення. Вона пояснила, чому зачинилась. "Нам сьогодні отримувати бюлетені. Вчора приїхала сюди нова голова, без документів, просто дала посвідчення, не приймаючи присягу, а без присяги вона по закону не має права їхати по бюлетені, не має права бути на засіданні. В момент, коли приїхали бюлетені, я ще діюча голова".

Секретарка комісії Людмила Токар каже, що зачинилися у приміщенні, щоб порахувати отримані бюлетені. "Коли розпочинається засідання по перерахунку бюлетенів, одержаних від ОВК чи ТВК, дільнична комісія закривається на ключ. Це згідно закону".

Олена Рєщікова викликала поліцію. Керівник відділення Кропивницького райвідділу поліції Володимир Кучер збирав пояснення зі свідків та учасників пригоди. "В подальшому буде прийнято рішення згідно чинного законодавства", сказав він.

Координаторка спостереження за виборами громадянської мережі "Опора" в області Зоя Лебідь говорить, постанову про зміну голови прийняли без порушень. "Територіальна виборча комісія за поданням партії може змінювати всіх членів дільничної виборчої комісії, а також голову ДВК".

За словами колишньої голови Високобайрацької ДВК, рішення територіальної виборчої комісії про її заміну оскаржуватиме у суді.

Читайте також

На початок