Вперше за п’ять років прозвітувала голова Миколаївської облради

Вперше за п’ять років прозвітувала голова Миколаївської облради

Вперше за п’ять років прозвітувала голова Миколаївської облради Суспільне Миколаїв

Вперше за п’ять років каденції депутатів обласної ради сьомого скликання голова ради Вікторія Москаленко прозвітувала. Втім не перед депутатами, а в онлайн-режимі.

Про звіт голови облради попередили на офіційному сайті та сторінці у мережі Facebook.

Звіт в онлайн-режимі тривав 50 хвилин. Вікторія Москаленко тезово розповіла про діяльність обласної ради в період з 2015 по 2020 роки.

"Звіт Вікторії Москаленко не відповідає жодним нормам та вимогам законодавства", – говорить політолог Федір Левченко.

"Відповідно до діючого законодавства України, повноваження голови обласної ради визначаються Конституцією України, Законом України про місцеве самоврядування та регламентом Миколаївської обласної ради сьомого скликання від 2016 року в редакції 2019 року", – говорить юрист Юрій Барк.

"Регламентом обласної ради визначено, що голова обласної ради є підзвітним депутатом ради та звітує перед депутатами не рідше ніж один раз на рік. Голова обласної ради прозвітувала в прямому ефірі про свою діяльність, закон в принципі не забороняє цього робити. Але закон чітко визначає порядок звіту перед депутатами: не рідше одного разу протягом року. Якщо на їхню вимогу, не менш ніж двома третинами голосів за те, щоб вона звітувала більш ніж один раз протягом року", - розповів Юрій Барк.

Депутати обласної ради сьомого скликання виконуватимуть свої функції до моменту, коли в повноваження увійдуть новообрані депутати, до того моменту голова облради ще може зібрати депутатський корпус і прозвітувати відповідно до закону.

Авторка: Валентина Гурова.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди