Зариблення Дніпра: у водойми на Херсонщині випустили 250 тисяч екземплярів риби

Зариблення Дніпра: у водойми на Херсонщині випустили 250 тисяч екземплярів риби

Зариблення Дніпра: у водойми на Херсонщині випустили 250 тисяч екземплярів риби Суспільне Херсон

У пониззя Дніпра 23 жовтня випустили близько 250 тисяч екземплярів рослиноїдних видів риб, вирощених на Херсонському виробничо-експериментальному заводі з розведення молоді частикових риб. Вселення товстолоба, білого амура і сазана відбулося поблизу Голої Пристані.

У ставках на заводі вирощують мальків. Після того, як вони досягнуть ваги близько 25 грамів, їх збирають у сітки, потім відправляють у вантажівки.

" У нас є окрема частина, називається питомна частина, на якій ми утримуємо плідників. Ми функціонуємо у режимі замкненого циклу. Не залежимо від примх природи. Лише орієнтуємося на навколишнє природне середовище, на загальну температуру. Навесні, при досягненні оптимальних температур, більше 20 градусів у водоймі, спеціалістами здійснюється вилучення плідників, у інкубаційному цеху проводиться відбір полових продуктів і їх запліднення. І у спеціальних апаратах ікринка підрощується до стадії викльовування личинки. Якщо вона вже доходить до ознак життєстійкості, вона переселяється у ставки, на іншу частину підприємства, у якій тримається до осіннього періоду", - розповідає директор Херсонського виробничо-експериментального заводу з розведення молоді частикових риб Юрій Ковальов.

Зариблення Дніпра: у водойми на Херсонщині випустили 250 тисяч екземплярів рибиСуспільне Херсон

У осінньому зариблені задіяні 16 ставків заводу, саме у них вирощують рослиноїдні види риб, які після випуску у воду очищують річку від водоростей.

"Якщо брати взагалі не тільки річку, а і озера, то проблема з рослинністю дуже велика. Озера заростають водоростями, очеретом. Для цього і потрібно випускати такі риби як товстолоб, білий амур, короп, щоб поїдалась рослинність", - говорить головний державний інспектор екологічної інспекції Херсонської області Сергій Зима.

Зариблення Дніпра: у водойми на Херсонщині випустили 250 тисяч екземплярів рибиСуспільне Херсон

За процесом зариблення спостерігають і представники рибоохоронного патруля.

" Забезпечуємо охорону місць, де вселяються водні біоресурси, щоб їх не відловили браконьєрським методом", - говорить державний інспектор Херсонського рибоохоронного патруля Валерій Саксаганський.

Зариблення Дніпра: у водойми на Херсонщині випустили 250 тисяч екземплярів рибиСуспільне Херсон

До кінця року у Херсонського виробничо-експериментального заводу з розведення молоді частикових риб план – випустити п’ять млн сімсот тисяч мальків у водойми області, розповів директор заводу Юрій Ковальов. Цього року вирощених на Херсонщині риб випустили також у річки Запорізької та Миколаївської областей.

Наталія Тимофєєва, Григорій Шматко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди