Як в Одесі проводять реабілітацію учасників АТО та ООС

Як в Одесі проводять реабілітацію учасників АТО та ООС

Як в Одесі проводять реабілітацію учасників АТО та ООС Фото: Суспільне Одеса

886 бійців проходять реабілітацію в центрі організації медичної допомоги учасникам Антитерористичної операції та Операції об'єднаних Сил при Одеській міській лікарні №5 протягом 2016-2020-го років. Про це розповів керівник центру Павло Стиранець. Там бійці проходять діагностику та відновлюються після отриманих травм і хвороб.

З 7 вересня упродовж 7 тижнів у виборчому марафоні “Місцеві” Суспільне на всіх платформах розповідає історії з усієї країни про проблеми, якими живуть люди в регіонах і як їх можна вирішувати на місцевому рівні, не чекаючи політичних рішень. Це медицина, інфраструктура, житлово-комунальне господарство, екологія, освіта, безпека, економіка. Цей тиждень марафону присвячений фінансам.

Під час бойових дій на Донбасі в 2016 році військовослужбовець Павло Стиранець отримав мінно-вибухову травму, внаслідок якої не міг рухати рукою. Цього ж року він звернувся до одеського реабілітаційного центру, розповів Павло.

Марафон Одеса СУСПІЛЬНЕ | МІСЦЕВІФото: Суспільне Одеса

Павло Стиранець

Після лікування рука почала рухатись, запевнив Павло. Наразі він відвідує центр до трьох разів на рік.

"Я пройшов магнітно-імпульсну терапію та багато інших реабілітаційних апаратів, які в поточному мене вилікували, і я можу рухати рукою. Але болі до кінця не проходять", – пояснив Стиранець.

Як розповів завідувач відділом фінкціональної діагностики центру Юрій Мельник, найчастіше ветерани АТО та ООС звертаються до лікарні з контузіями та посттравматичними проблемами.

Марафон Одеса СУСПІЛЬНЕ | МІСЦЕВІФото: Суспільне Одеса

Юрій Мельник

За допомогою аудіометра лікарі можуть діагностувати зниження слуху, а саме - на якому рівні є ураження проводящих шляхів слухового апарату.

Як в Одесі працює центр реабілітації учасників АТО та ООС СУСПІЛЬНЕ | МІСЦЕВІФото: Суспільне Одеса

Павлу діагностують зниження слуху за допомогою аудіометра

Також у центрі є ультразвуковий сканер, який налаштований під судинні спостереження та дозволяє виявити тромботичні та атеросклеротичні утворення.

Як в Одесі працює центр реабілітації учасників АТО СУСПІЛЬНЕ | МІСЦЕВІФото: Суспільне Одеса

Лікар проводить обстеження на ультразвуковому сканері

"На апараті ми робимо сканування судин головного мозку, судин шиї, сонних артерій, хребетних артерій, судин верхніх та нижніх кінцівок", – зазначив Юрій Мельник.

Діагностичне обладнання закупили два роки тому, коли лікарня перемогла в конкурсі "Громадський бюджет міста", розповіла завідувачка неврологічним відділенням Ольга Крупник.

Марафон Одеса СУСПІЛЬНЕ | МІСЦЕВІФото: Суспільне Одеса

Ольга Крупник

"Ми виграли в цьому конкурсі, що дозволило нам закупити апаратуру для дослідження слуху, аудіометр. Для дослідження структури кісток, денсітометр. І для дослідження серцевої діяльності. Ми маємо потужну діагностичну базу", – поділилася Ольга.

За її словами, для пацієнтів зробили палати підвищенного комфорту. У центрі є одно-двомісні та тримісні палати, які обладнали телевізором, холодильником, кондиціонером та санвузлом.

Марафон Одеса СУСПІЛЬНЕ | МІСЦЕВІФото: Суспільне Одеса

Одна з палат центру

Марафон Одеса СУСПІЛЬНЕ | МІСЦЕВІФото: Суспільне Одеса

Палата

У кожному відділенні є їдальня, де військові отримують триразове харчування.

Марафон Одеса СУСПІЛЬНЕ | МІСЦЕВІФото: Суспільне Одеса

Так виглядає одна з їдалень

Ольга Крупник додала, що усі закупівлі обладнання та витрати на реабілітаційний центр відбулися за рахунок одеського міського бюджету.

На платформі Одеської міської ради "Соціально активний громадянин" вказаний бюджет проєкту оснащення центру діагностичним обладнанням – 1 мільйон 500 тисяч гривень.

Кореспонденти Суспільного зверталися до начальниці відділу зв’язків з громадськістю Одеської міської ради Наталії Мальцевої аби в мерії прокоментували рішення виділити на проєкт ці гроші. Однак в коментарі нам відмовили.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди