Підкуп виборців, двійники, порушення гендерної рівності - моніторинг ОПОРИ на Херсонщині

Підкуп виборців, двійники, порушення гендерної рівності - моніторинг ОПОРИ на Херсонщині

Підкуп виборців, двійники, порушення гендерної рівності - моніторинг ОПОРИ на Херсонщині УНІАН

Підкуп виборців, ймовірне використання технології "Двійників" та порушення гендерної рівності. Представники громадянської мережі ОПОРА 23 жовтня оприлюднили результати моніторингу цьогорічної передвиборчої кампанії на Херсонщині.

Жовтень був найактивнішим місяцем передвиборчої агітації , говорить координатор спостереження від ОПОРИ на Херсонщині Євгеній Гладкий. За висновками їх організації, ця передвиборча кампанія особливо не відрізнялась порушеннями від попередніх.

"Змінилось виборче законодавство , і якщо на минулорічних виборах виборчі партії використовували благодійні організації і могли від них багато чого дарувати . Це їм давало таку лазійку в законодавстві, то зараз таке не використовується, бо законодавство прямо говорить , що виборчі партії співзвучні із назвами політ партій, якось пов'язані . вони також несуть відповідальність. Агітація 1 гр 2 коп. Те що вище може розцінюватись адмінправопорушенням і може розцінюватись як непрямий підкуп виборців . Наприклад , на одному із заходів однією політпартією розповсюджувались агітаційні матеріали і також давали медичну маску. Ціна явно вища за 1гр 2 коп. Ми так думаєм, але це має з'ясувати поліція. Тому ми викликали поліцію, вона прийняла нашу заяву і має розслідувати це питання."

Євгеній Гладкий додає, у передвиборчій кампанії 2020 випадків «гречкосійства» поменшало.

" Ми не бачимо як було раніше "гречкосійство" - продовольчі набори давали. Якщо воно є, можливо воно не доведено і не зафіксовано належним чином, щоб можна було 100 % стверджувати . Тим паче ви бачите, що вже є 2 відкриті кримінальні провадження поліцією саме з питання підкупу виборців, це скоріше за все непрямий підкуп виборців . Я знаю, що один випадок це точно,коли встановив один кандидат дитячий майданчик при цьому проводив агітацію . Це був день села. Вони проводили і був банер "голосуйте." Був прямий заклик. Є також випадки, коли кандидати просто встановили і все. Більше нічого не робили, не було жодної агітації, банерів. Досить важко сказати що це підкуп."

Моніторили представники ОПОРИ і доступність виборчих дільниць для людей з інвалідністю. Горомадський омбудсмен із захисту виборчих прав громадян у Херсонській області В’ячеслав Гусаков об’їздив 12 дільниць по всій області. Найдоступніша, каже, у школі 25 у Херсоні. Були і порушники

"Як недоступні дільниці оцінені - 4. Сім – частково доступні. Як найнедоступніша під час моніторингу була визначена дільниця у с. Широке Скадовського району".

Досліджували в ОПОРІ у судову практику . Цьогоріч до традиційних справ додалось гендерне квотування.

"Певні люди чи організації оскаржують недотримання квот партіями і який я висновок зробив: законодавство щодо забезпечення гендерних квот поки що недосконале, бо судами приймаються рішення щодо реєстрації виборчих списків патій, де гендерні квоти недотримані", - говорить громадський омбудсмен із захисту виборчих прав громадян у Херсонській області В’ячеслав Гусаков.

Стежитимуть в ОПОРІ і за процесом голосування. Результати моніторингу обіцяють оприлюднити у понеділок, 26 жовтня.

Що відомо

  • У Херсонській області створено та працює 58 територіальних виборчих комісій. Згідно з постановою ЦВК №117 у області також створено 765 виборчих дільниць: 740 звичайних та 25 спеціальних, зокрема 4 - в установах виконання покарань.
  • 25 жовтня, у день виборів, виборець отримає 5 бюлетенів: з виборів до обласної ради, Херсонської міської ради, депутатів районних у місті Херсоні рад, з виборів депутатів Херсонської районної ради і Херсонського міського голови. Бюлетень цього разу буде дещо інщим. Ліворуч, у ньому буде перелік партій, посередині – два квадратики для позначок, а праворуч – пронумерований перелік кандидатів від цієї партії.

Ксенія Сіліна.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди