На Житомирщині вперше покажуть роботи художника Сестеро де Лаутерекена 130-річної давнини (ОНОВЛЕНО)

На Житомирщині вперше покажуть роботи художника Сестеро де Лаутерекена 130-річної давнини (ОНОВЛЕНО)

На Житомирщині вперше покажуть роботи художника Сестеро де Лаутерекена 130-річної давнини (ОНОВЛЕНО) Фото: Житомирський обласний краєзнавчий музей

В обласному краєзнавчому музеї 24 жовтня 2020 року почне діяти виставка робіт французького художника Сестеро де Лаутерекена. Глядачі побачать 41 малюнок із зображенням архітектурних пам’яток та міської забудови чотирьох населених пунктів області: Житомира, Бердичева, Коростишева і Станишівки. Художник написав їх у 1889 році. Роботи реставрували упродовж 25 років.

Про це розповів Суспільному директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

За його словами, найбільш цікавими в серії експонованих малюнків стали невідомі за фотографіями нетипові зображення вуличок, втрачених архітектурних пам’яток, нові ракурси відомих на той час туристичних об’єктів.

Представлена серія архітектурних краєвидів надійшла до Житомира у 1958 році з Державного музею образотворчого мистецтва УРСР (нині "Національний художній музей України" – ред.). Але, як каже Роман Насонов, роботи потребували реставрації, тому жодного разу не виставлялися. Обласний краєзнавчий музей свого часу ініціював відновлення малюнків французького майстра, і впродовж останніх 25 років фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України працювали над цим. Роботу виконали безкоштовно.

З якою саме метою автор малював ці роботи, достеменно невідомо, каже Роман Насонов. За його словами, наукові співробітники обласного краєзнавчого музею припускають, що художник готував до друку альбом видів історичних місцевостей. Можливо, планував видання художніх листівок-сувенірів. Але в той період почала активно розвиватися фотографія, яка витіснила малюнки з газет, журналів і поштових листівок.

На Житомирщині вперше покажуть роботи художника Сестеро де Лаутерекена 130-річної давниниФото: Житомирський обласний краєзнавчий музей

"Можливо місцеві історики та краєзнавці мають інші версії створення подібних замальовок міських краєвидів, ми будемо просити занотувати їх в Книзі відгуків виставки", – каже директор музею.

Виставка приурочена до трьох ювілеїв – 100-річчя заснування художнього відділу обласного краєзнавчого Музею, 130-річчя подорожі художника Сестеро де Лаутерекена Київською та Волинською губерніями, результатом якої стали замальовки міських краєвидів, та 155-річчя від дня заснування Житомирського обласного краєзнавчого музею.

На Житомирщині вперше покажуть роботи художника Сестеро де Лаутерекена 130-річної давниниФото: Житомирський обласний краєзнавчий музей

Показ робіт художника Сестеро де Лаутерекена планувався в Житомирі ще навесні 2020 року, але тоді виставка не відкрилася через карантинні обмеження. Цієї осені виставка стане доступна для відвідування 24 жовтня. Офіційна ж презентація експозиції попередньо запланована на кінець січня 2021 року, організатори хочуть запросити на неї фахівців Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

ОНОВЛЕНО:

Додано відеосюжет

Автор: Володимир Шолдрук

Камера: Олександр Данилюк

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди