Проблеми екології в програмах миколаївських партій

Проблеми екології в програмах миколаївських партій

Проблеми екології в програмах миколаївських партій Тетяна Нікуліна

Напередодні місцевих виборів ГО “Місто Сонця” проаналізувала програми дев’яти політичних партій на наявність кліматичної складової та підрахували кількість заявлених напрямків Європейського зеленого курсу (ЄЗК).

Найбільше напрямків (чотири із восьми) задекларували такі політичні сили: “Миколаївці” (енергоефективність, відновлювані джерела енергії, поводження з відходами, біорізноманіття), “Разом сила” (стала мобільність, відходи, енергоефективність, нульове забруднення). По три напрямки включені до програм політичних партій “Європейська солідарність” (відходи, стала мобільність, біорізноманіття), “Батьківщина” (відходи, відновлювані джерела енергії, стале харчування), “Наш край” (енергоефективність, ВДЕ, біорізноманіття), “Партія зелених України” (відходи, нульове забруднення, біорізноманіття).

Проблеми екології в програмах миколаївських партійPublicDomainPictures

Два напрямки ЄЗК в передвиборчих програмах “Свободи” (нульове забруднення, біорізноманіття) та “Партії Шарія” (нульове забруднення, біорізноманіття). Лише один напрямок задекларували “Слуга Народу” (нульове забруднення) та “Опозиційна платформа – За життя” (відходи). У програмі політичної партії “Пропозиція” кліматична складова відсутня, хоча і пропонується екологічний контроль та екологічний збір перенести на муніціпальний рівень.

Проблеми екології в програмах миколаївських партійГО "Місто Сонця"

Найчастіше в програмах політичних сил зустрічається напрямок “Поводження з відходами”, а напрямок “Адаптація до зміни клімату” взагалі відсутній. За словами представників ГО “Місто Сонця”, такий результат свідчить про сприйняття проблеми зміни клімату українськими політиками як недостатньо актуальну та серйозну.

Що відомо

  • Європейський зелений курс ‒ план переходу до кліматично нейтральної Європи до 2050 року, програма дій Європейської комісії задля протидії та адаптації до зміни клімату. Міністерство енергетики України вже неодноразово наголошувало на тому, що Україна готова долучитися до ЄЗК та бути частиною трансформаційних змін.
  • Компонентами ЄЗК для локального рівня є вісім напрямків: адаптація міст до зміни клімату, перехід на відновлювані джерела енергії, енергоефективність, поводження з відходами, нульове забруднення, стала мобільність, охорона біорізноманіття, стале харчування.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди