Позичають у базару: чому теплопостачання у Чернівцях дотують або забезпечують у борг

Позичають у базару: чому теплопостачання у Чернівцях дотують або забезпечують у борг

Позичають у базару: чому теплопостачання у Чернівцях дотують або забезпечують у борг
Співробітник Чернівцітеплокомуненерго. Фото: Суспільне Чернівці

Впродовж трьох років у Чернівцях міська рада дотує комунальне підприємство "Чернівцітеплокомуненерго". Для цього перерозподіляють гроші з інших потреб. Водночас два роки тому в місті могли скорегувати тариф на тепло, однак не зробили цього, відтак він залишився одним із найнижчих в Україні.

Слюсар Василь Веренько разом з іншими працівниками комунального підприємства "Чернівцітеплокомуненерго" готує котельню в дитячому садочку до початку опалювального сезону. Каже, в раді хочуть "тепла до виборів". Як розповідає Василь, на підприємстві регулярно затримують зарплати, через це комунальники звільняються, а тим, хто залишається, доводиться працювати ще більше.

Два роки тому, коли зросла вартість газу та електроенергії в Україні, тариф на тепло у Чернівцях не скорегували, відтак він залишився одним із найнижчих в Україні. Обов’язки мера тоді виконував секретар міської ради Василь Продан. За його словами, чернівчани не мають можливості платити за підвищеним тарифом.

Нині підприємству не вистачає грошей ні на зарплати працівникам, ні на оплату комунальних послуг.

За два роки "Чернівцітеплокомуненерго" отримало понад 120 мільйонів гривень дотацій з міського бюджету. Окрім цього, брали позики в інших комунальних підприємств, зокрема, в Калинівського ринку. Підприємці від цього не в захваті — кажуть, що за ці гроші мали би облаштовувати благоустрій на базарі.

На початок