Двісті голосів змінять результати виборів у Соколівці. Голова ТВК про масову зміну місця голосування

Двісті голосів змінять результати виборів у Соколівці. Голова ТВК про масову зміну місця голосування

Двісті голосів змінять результати виборів у Соколівці. Голова ТВК про масову зміну місця голосування
Соколівська ОТГ

Двісті голосів можуть змінити результат для кандидатів в депутати Соколівської громади, що у Кіровоградській області, вважає голова Соколівськької територіальної виборчої комісії Ольга Тімофєєва. Так вона відреагувала на повідомлення про те, що поліція оголосила підозру кропивничанину за фактом перереєстрації 205 людей для голосування у Соколівській громаді Кропивницького району.

"На голову у нас 6 кандидатів, а на депутатів, 8 округів – 79 чоловік. Мені здається, не суттєво на голову, суттєво на депутатів. Тому що основна кількість тих, хто змінив адресу голосування – село Соколівське”, каже Ольга Тімофєєва. Всього у Соколівській громаді зареєстрували 8 612 виборців.

Дві сотні людей можуть вплинути на вибори, підтримує голову ТВК координаторка спостереження громадянської мережі ОПОРА за виборами в області Зоя Лебідь. “Така зміна виборчої адреси, з певними кримінальними ознаками, може бути вигідною і потрібною для фальсифікації виборів у конкретній громаді”.

У поліції розслідують цей випадок як умисне подання до Держреєстру виборців неправдивих відомостей – розповів начальник поліції Роман Козьяков.

Начальник відділу адміністрування Держреєстру виборців облдержадміністрації Костянтин Яцук пояснює, як дві сотні людей в одному селі могли змінити виборчу адресу. “Зареєстрована аномальна кількість звернень, які змінили виборчу адресу у Соколівській ОТГ, їх 205. Порівняно, наприклад, з Кропивницьким, де їх 250".

Констянтин Яцук вважає, що це сталось через те, що законодавець дозволив змінювати виборчу адресу, не подаючи документів. "Якщо порівняти з виборами президента чи Верховної Ради, то там виборець мав надати підтверджуючі документи, право власності на житло, чи квитки, що він буде в той день в тому місці".

Суспільне намагається зв’язатись з підозрюваним, щоб озвучити його позицію. Запобіжний захід йому не обрали.

Що відомо

  • Жителя Кіровоградської області підозрюють у перереєстрації 200 жителів регіону за іншою виборчою адресою. Підозрюваний подав заяви про зміну виборчої адреси від імені 200 людей, без їх участі, зазначивши неправдиві відомості про нове місце їх проживання.
  • Змінити виборчу адресу можна було до 10 вересня.
  • 5 вересня в Україні офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня.
  • На місцевих виборах обиратимуть депутатів місцевих, районних і обласних рад, голів громад та старост.

На початок