Укус скаженого кота: як живе рівненське село на карантині

Укус скаженого кота: як живе рівненське село на карантині

Укус скаженого кота: як живе рівненське село на карантині
Суспільне Рівне

У селі на Рівненщині, де минулого тижня скажений кіт напав на хазяйку, ветеринари вакцинують від сказу домашніх тварин. У населеному пункті на два місяці ввели карантин. Тварина, припускають ветеринари, заразилася від лиса.

У селі Мирогоща Друга Дубенського району виявили хворого на сказ кота і з 19 жовтня ввели карантин. Ветеринари обходять двори, аби захистити від хвороби решту домашніх тварин. А в перспективі – і їхніх господарів. Котам і псам безкоштовно роблять щеплення.

Акцент роблять саме на вакцинації котів, які під час прогулянок можуть підхопити хворобу від лисів, – уточнив заступник начальника Дубенського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби Валерій Магель. Саме від лиса, за їх версією, заразився сказом кіт, що напав на хазяйку. Обійстя, де жила тварина – на околиці села.

"В нас зменшується тенденція захворювання. В нас проводиться з 2018 року пероральна імунізація диких м'ясоїдних. В минулому році ми вакцинували біля дев'яти тисяч голів котів і собак. Зараз акцент робимо на котів. Коти більше хворіють сказом, бо вони утримуються безприв'язно, мають вільний доступ, кругом ходять по полях і контактують з лисицями, мишами", – пояснив Валерій Магель.

У 2018-му в Дубенському районі зафіксували дев'ять випадків сказу, торік – два. Кіт й одна лисиця захворіли цьогоріч.

Вибір редакції

На початок