Чому збірна України з дзюдо виступить у Будапешті без кількох лідерів. Пояснює тренер

Чому збірна України з дзюдо виступить у Будапешті без кількох лідерів. Пояснює тренер

Ексклюзивно
Чому збірна України з дзюдо виступить у Будапешті без кількох лідерів. Пояснює тренер AFP

Одразу три лідери чоловічої збірної не полетіли на етап Гранд слему.

У Будапешті відбудеться перший міжнародний турнір з дзюдо за останні вісім місяців. З 23 по 25 жовтня 459 атлетів з 69 різних країн змагатимуться на престижному етапі Гранд слему.

Україна в Угорщині буде представлена 11 дзюдоїстами: шість чоловік та п’ять жінок. Серед іншого виділяється Дар’я Білодід, яка виступатиме в новій для себе категорії: чемпіонка світу та Європи дебютує у категорії до 52 кілограмів.

Читайте також: Білодід уперше змагатиметься в іншій ваговій категорії. У чому причина

Суспільне Спорт поспілкувалося з головним тренером збірної Віталієм Дубровою про склад команди та втрати перед змаганнями.

"У Будапешт збірна приїхала 11 атлетами. Є втрати серед хлопців: немає Георгія Зантараї, Артема Хомули та Якова Хаммо. Ще перед чемпіонатом України 10-11 жовтня вони здали позитивні тести на коронавірус. Тому зі змагань ми їх зняли. Перехворіли вони безсимптомно, але не тренувалися весь цей час, адже були на самоізоляції", - пояснив Дуброва.

Як пояснив головний тренер, для потрапляння в Угорщину потрібно було надати два негативні тести на коронавірус. Спортсмени, які здали позитивні тести в середині жовтня, навіть не здавали тести для виїзду в Будапешт.

"Для в’їзду в Угорщину потрібно було отримати два негативні тести на COVID-19 за останні п’ять діб. Останній тест треба було зробити не більше ніж за 48 годин до в’їзду. Ми прилетіли у понеділок, 19 жовтня, і вже одразу в номері готелю до нас приходили брати аналіз на COVID-19", - зазначив Віталій.

Усі результати тестів, які українці здавали в Будапешті, — негативні. Тож збірна України з дзюдо приступила до тренувань.

А ось як проходив період очікування на результати тесту: "Сиділи на карантині у готельних номерах, навіть їжу нам приносили прямо в кімнату. Це нова реальність до якої треба звикати, особливо тим, хто під виступ вагу підганяє".

Склад збірної України

  • Чоловіки: Артем Лесюк (до 60 кг), Богдан Ядов (до 66 кг), Кеджау Ньябалі (до 90 кг), Віталій Шепель (до 90 кг), Антон Савицький (до 100 кг), Данило Гуцол (до 100 кг)
  • Жінки: Дар’я Білодід (до 52 кг), Марія Скора (до 57 кг), Алла Радченко (до 57 кг), Анастасія Турчин (до 78 кг), Єлизавета Каланіна (понад 78 кг)

Що відомо

  • Етап Гранд слему в Будапешті пройде з 23 по 25 жовтня (п’ятниця-неділя). Це перші змагання після зупинки сезону з дзюдо.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс