Репродукцію шедевру Моне від Бенксі продали майже за 10 мільйонів доларів

Репродукцію шедевру Моне від Бенксі продали майже за 10 мільйонів доларів

Репродукцію шедевру Моне від Бенксі продали майже за 10 мільйонів доларів AP

Картину "Покажи мені Моне" британського вуличного художника Бенксі продали на аукціоні за 9,8 мільйона доларів.

Як повідомив аукціонний дім Sotheby's у Twitter, торги за картину відбулися 21 жовтня і тривали всього вісім хвилин. Попередньо роботу художника оцінювали у 4—6 мільйонів доларів.

"Покажи мені Моне" — інтерпретація полотна французького імпресіоніста "Японський місток", написаного в 1899 році. На картині Бенксі в ставок скинуті візки із супермаркету і дорожній конус.

"Покажи мені Моне". Картину Бенксі купили на аукціоні майже за десять мільйонів доларів

Оригінал Моне і інтерпритація Бенксі

Рекордна сума, за яку на аукціонах продавалися роботи Бенксі — 12,2 мільйона доларів. Стільки в жовтні 2019 року заплатили за картину "Devolved Parliament", яка висміювала британський парламент. Спочатку полотно, на якому зображено палату парламенту Великобританії, де замість депутатів засідають шимпанзе та орангутанги, оцінювалася у $1,9-2,5 мільйона.

Бенксі — псевдонім всесвітьно відомого англійського андерграундного художника графіті, політичного активіста та режисера, особа котрого наразі не встановлена. Він найбільш відомий своїми вуличними графіті на гострі теми та провокаційними акціями — так, його робота "Дівчинка з повітряною кулею" самознищилася на аукціоні відразу після того, як її купили.

Що відомо

  • Нещодавно Бенксі опублікував роботу під назвою "Шрам Віфлеєму", де замість Віфлеємської зірки над головами вертепних Діви Марії і святого Йосифа з немовлям Ісусом на стіні зображений слід від снаряда.
  • Британський вуличний художник Бенксі пожертвував гроші на роботу судна, яке рятує біженців, що намагаються перепливти Середземне море, щоб потрапити до Європи з Близького сходу.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше