Легалізація медичного канабісу в Україні: для чого це потрібно

Легалізація медичного канабісу в Україні: для чого це потрібно

Легалізація медичного канабісу в Україні: для чого це потрібно
Pixabay, умовне

Питання легалізації канабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих є у переліку питань президента Володимира Зеленського, які мають поставити під час опитування, що відбудеться у день місцевих виборів 25 жовтня.

Кореспонденти Суспільного зібрали думки експертів щодо теми легалізації медичного канабісу.

Данило Патенко рік лікувався від раку кісткового мозку.

"Опіоїди і канабіоїди і так використовують в медицині. Якщо щось нестерпно болить – то дають препарат на основі морфію – мені такий давали. І такі препарати не завжди допомагали, тому для мене дещо дивний цей ажіотаж навколо теми канабісу. Якщо легалізувати – то гірше, можливо, не буде в плані медичному", - каже Данило Патенко.

"Позбавляти хворих людей такого виду лікування - жорстоко", - керівниця фонду, що опікується важкохворими

За словами керівниці благодійного фонду "Крила надії" Наталії Ліпської, який опікується важкими хворими, є певні категорії людей, яким потрібні препарати на основі медичного канабісу.

"Є певні категорії важких хворих на яких можуть не діяти звичайні протиблювотні, і людина страждає. Завжди можна зробити це по спецрецепту. Пацієнти, насправді, згідні з тим. Якщо це необхідно, хай буде по спецрецепту, але позбавляти людей хворих такого виду лікування – це жорстоко", - каже Наталія Ліпська.

Люди не розуміють різниці між медичним канабісом і коноплею - нарколог

Лікар-нарколог Олег Фітькало каже, медичний канабіс не є наркотиком на відміну від коноплі.

"Медичний канабіс не можна використати не в благих цілях, тому що підкреслюю, в ньому немає ейфоризуючої дії. Тобто немає стану сп’яніння, а є тільки ті ефекти, які ми чекаємо, як від медичного препарату. Це покращення апетиту, полегшення больового синдрому і покращення сну", - каже нарколог Олег Фітькало.

В Україні канабіс у переліку особливо небезпечних наркотиків

Для легалізації медичної коноплі не потрібно приймати окремих законів, каже юрист Олег Мицик. І пояснює – зараз канабіс є у переліку особливо небезпечних наркотичних засобів, їхній обіг заборонено в Україні.

А от в переліку тих наркотиків, обіг яких лише обмежено, препарати, як, до прикладу, трамадол ( опіоїдний синтетичний анальгетик - ред.). Тож юрист каже, треба лише внести зміни до офіційних переліків наркотичних засобів.

"У нас конопля – медична назва "канабіс", абсолютно не пропорційно віднесена до переліку наркотичних засобів особливо небезпечних. Так званий список номер 1. Який покарання має зразу – частина друга будь-якої статті кримінального кодексу, як особливо небезпечний наркотик. І в той же час ми пам’ятаємо – вся Україна чула – про трамадол. Який є в списку наркотичних засобів, обіг яких обмежено", - каже юрист Олег Мицик.

Читайте також: У Львові провели акцію "Маємо право на канабіс".

Вибір редакції

На початок