Мінкульт додав "літаючу тарілку" в Києві до реєстру культурних пам'яток

Мінкульт додав "літаючу тарілку" в Києві до реєстру культурних пам'яток

Мінкульт додав "літаючу тарілку" в Києві до реєстру культурних пам'яток УНІАН

Міністерство культури та науки України внесло будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ) "Літаюча тарілка" до реєстру пам'яток архітектури та монументального мистецтва.

Про це повідомив голова громадської організації "UA - платформа взаємодії влади та громади та центр урбаністики" та відповідальний за реставрацію пам'ятки архітектор Віталій Молочко.

"Сьогодні сталася подія, яку ми разом з Флоріаном Юр'євим так довго чекали, - підписано наказ Міністром культури та інформаційної політики України про внесення будинку УкрІНТЕІ "Літаюча тарілка" до реєстру об’єктів культурної спадщини як пам’ятка архітектури та монументального мистецтва (Наказ Міністра культури та інформаційної політики № 2202 від 20.10.2020р.)", – розповів Молочко.

Рішення про внесення "Літаючої тарілки" до реєстру пам'яток архітектури пройшло декілька етапів. Ще в травні Національна спілка архітекторів України на чолі із президентом Володимиром Гусаковим направила листи відповідним посадовим особам та підготувала подання на внесення будівлі до реєстру об’єктів культурної спадщини.

8 жовтня Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс Будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини та направив відповідний наказ до Міністерства культури та інформаційної політики.

20 жовтня Міністерство культури та інформаційної політики своїм наказом остаточно внесло "Літаючу тарілку" до реєстру пам'яток архітектури та доручило Департаменту охорони культурної спадщини КМДА визначити межі території та режим використання пам'ятки відповідно до законодавства України.

Що таке "Літаюча тарілка" на Либідській

"Літаюча тарілка" була збудована у 1971 році за проєктом архітекторів Флоріана Юр’єва та Льва Новикова. Віденський музей архітектури зарахував її до видатних європейських архітектурних проєктів.

Конференц-зал "тарілки" завдяки особливостям стелі дозволяє без підтримки електронних засобів чути весь діапазон частот людського голосу й музичних інструментів.

Окрім Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації у "тарілці" працює Державна науково-технічна бібліотека, а раніше було поліграфічне підприємство.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявляв, що після реставрації "Літаючої тарілки" планується відкрити в ній сучасну концертну залу.

Що відомо

  • Зі 130 тисяч культурних пам'яток, які підпорядковані Міністерству культури та інформаційної політики, понад 80% потребують невідкладного ремонту та відновлення.
  • Мінкульт розробив капітальну програму відновлення культурних пам'яток України. Для її реалізації в найближчі 4 роки необхідно буде виділити близько 55 мільярдів гривень.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше