Залізний акінак та бронзовий наконечник піхов презентував історико-культурний заповідник "Більськ" у соцмережах. Експонати археологи виявили на території колишнього Більського городища, повідомляють у заповіднику.
Ця знахідка – зі скіфського поховання в одному з курганів урочища Марченки.
Акінак не зберігся повністю. Його верхня частина відламана, ймовірно, через розорювання території некрополю. З одного боку відламана частина втулки. Це давнє пошкодження, кажуть археологи.
А бронзовий наконечник піхов – буртероль – прикрашений скульптурним зображенням хижого птаха. Дослідники припускають, що це грифон.
Експонати знайшли 2019, їх відреставрували та зберігаються у фондах історико-культурного заповідника "Більськ".
Більське городище – історична пам’ятка доби скіфського часу. Розташоване на Полтавщині біля села Більськ. Городище є найбільшим укріпленням скіфського часу у Східній Європі. Воно являло собою типове поселення. Складалося з трьох укріплень (Куземинське, Західне і Східне Більські укріплення). Вони були об'єднані однією фортечною стіною.
Що відомо
- 8 вересня історико-культурний заповідник "Більськ" презентував у соцмережах бронзову стулку форми для відливання наконечників стріл;
- 17 серпня – бронзове дзеркало "пелопоннеського" типу;
- 7 червня – стулку давньоруського хреста-енколпіона;
- 25 травня показав чорнолакову аттичну солонку;
- 17 квітня відбулася презентація золотих бляшок-пластинок із зображенням Діоніса;
- 10 квітня – глиняної корчаги.