Вдома не забудеш: у Запоріжжі впроваджують електронні щоденники

Вдома не забудеш: у Запоріжжі впроваджують електронні щоденники

Вдома не забудеш: у Запоріжжі впроваджують електронні щоденники

Всі школи Шевченківського району Запоріжжя перейшли на електронне оцінювання успішності учнів. Про це повідомила Наталя Перепелиця, начальниця територіального відділу освіти у Шевченківському районі.

З початку вересня у районних закладах освіти масово впроваджують онлайн-платформу "Нові знання". Журналісти Суспільного побували у Запорізькій гімназії №93 та дізналися, як ставляться до цього нововведення викладачі, батьки та учні.

Вдома не забудеш: В Запоріжжі впроваджують електронні щоденники

У гімназії №93 онлайн-платформу "Нові знання", на відміну від інших навчальних закладів району, почали використовувати близько 7 років тому. Портал передбачає безкоштовне користування електронним щоденником, журналом та іншими функціями. Як каже директорка навчального закладу Оксана Гаркуша, після впровадження карантину вона стала особливо актуальною, адже дистанційне навчання вимагало переходу до нетрадиційних форм роботи.

Вдома не забудеш: В Запоріжжі впроваджують електронні щоденники

Оксана Гаркуша

"Уповні ми цю платформу вже впроваджуємо з 1 вересня даного року, тому що ми відмовилися від паперового журналу і використовуємо тільки електронний. Неодноразово проводили тренінги і майстер-класи, семінари, щодо впровадження електронного щоденника. Навчили 100% всіх вчителів працювати з ними, тому вони майстри вже в цьому питанні", - розповідає Оксана Гаркуша.

Є три рівні користування платформою: управлінський, вчительський, дитини та батьків. Щоб зайти на кожен з них, треба мати логін і пароль. Заходячи до щоденника, батьки бачать розклад, тему уроків і оцінки. Вони мають доступ лише до даних своєї дитини. Вчитель може викласти зміст уроку, проставити оцінки, пропуски, повідомити домашнє завдання та прикріпити додаткові матеріали.

Так виглядає користувацька панель електронного 
щоденника

Так виглядає користувацька панель електронного щоденника

Вчителька математики Людмила Меженіна задоволена нововведенням. Каже, що це економить час для дітей і вчителів. Також викладачі отримують прямий зв'язок із батьками, а діти налаштовуються на те, що батько або мати дізнаються про оцінки миттєво, тому це спонукає працювати.

Вдома не забудеш: В Запоріжжі впроваджують електронні щоденники

Людмила Меженіна

Учень 11-а класу Владислав Головецький також надає перевагу електронному щоденнику та журналу, на його думку, відстежувати оцінки за паперовими дуже важко, бо треба питати дозволу вчителя.

"Змінилося спілкування з вчителями, тобто я вже не питаю, яка у мене оцінка, можу сам легко навіть на уроці зайти на цей сайт та подивитися, що ж я там отримав. Якщо я удома, я можу з легкістю написати якійсь фідбек по цій оцінці і можу бути впевнений, що вчитель мені дасть якусь відповідь", - каже школяр.

Вдома не забудеш: В Запоріжжі впроваджують електронні щоденники

Владислав Головецький

Загалом, у Запоріжжі функціонують 118 закладів загальної середньої освіти, понад 50 з них використовують платформу «Нові знання» - повідомив директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Станіслав Романчук.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди