До водойм Миколаївщини заплановано випустити 500 тисяч екземплярів рослиноїдних видів риб

До водойм Миколаївщини заплановано випустити 500 тисяч екземплярів рослиноїдних видів риб

До водойм Миколаївщини заплановано випустити 500 тисяч екземплярів рослиноїдних видів риб Суспільне Миколаїв

20 вересня з державної установи "Новокаховський рибоводний завод частикових риб", що в Новій Каховці, до Миколаєва привезли понад шість тонн зарибку. Малька випустили в річку Південний Буг.

Завантажили малька товстолоба, карпа і білого амура на "Новокаховському рибоводному заводі частикових риб". Працівники за допомогою кошиків для риби перенесли малька зі ставка в спеціальні контейнери з прісною водою та киснем.

До водойм Миколаївщини заплановано випустити 500 тисяч екземплярів рослиноїдних видів рибСуспільне Миколаїв

"Використовуємо п’ять корзин. Одну несе дві людини. Всього десять людей. Один подає корзину хлопцям, щоб вигрузити в контейнер. Двоє людей насипають у корзини. Один черпає. Для такої роботи треба 15 – 20 людей", – каже рибовод Андрій Чорноморець.

Контейнери для перевезення риби встановлені на вантажівці.

"Стоїть бак з киснем, який подає кисень. Це німецькі технології, шланги в баках стоять, всі колені лазером для гарної подачі кисню. Для риби потрібна чиста вода, гарна подача кисню і риба буде їхати чудово. Треба міняти воду, заправляти кисень", – розповів водій Андрій Царелунга.

Читайте також: "Шість тонн товстолоба випустили у черкаський Дніпро"

Розводять рибу на підприємстві. Переміщують рибу до водойм державного значення восени.

До водойм Миколаївщини заплановано випустити 500 тисяч екземплярів рослиноїдних видів рибСуспільне Миколаїв

За словами директора ДУ "Новокаховський рибоводний завод частикових риб" Юрія Ковальова, на підприємстві утримується ремонтно-маточне поголів’я. Весною відбираються статеві продукти, які запліднюються. В нагульні ставки випускається личинка, або відрощений мальок, а восени їх переміщують до водойм загальнодержавного значення. Саме восени мальок набирає необхідну наважку, яка дозволяє йому перезимувати у водоймі, адаптуватися до неї.

Малька у кількості 255 тисяч екземплярів завантажили у контейнери двох вантажівок. У Миколаєві на нижній набережній бульвару Адмірала Макарова вселяли малька в Південний Буг. З резервуарів рибу розвантажують за допомогою рукава, який прикріплений до люків.

Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного

Авторка: Вікторія Андрушків, оператор: Сергій Куропятник

Зариблення роблять для покращення екологічного стану водойм області.

Загалом за 2020 рік до водойм Миколаївщини заплановано випустити 500 тисяч екземплярів рослиноїдних видів риб. 255 тисяч екземплярів випустили 20 жовтня 2020 року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди