Зеленський похизувався результатами приватизації українських підприємств

Зеленський похизувався результатами приватизації українських підприємств

Зеленський похизувався результатами приватизації українських підприємств
АР

Президент Володимир Зеленський заявив, що в межах масштабної приватизації в Україні у першу чергу почали передавати у приватну власність сотні неефективних підприємств, а не статегічні об'єкти.

Про це він сказав у Раді під час послання до народних депутатів.

"Ми почали масштабну приватизацію. Важливо: мова не про стратегічні об'єкти, а про сотні неефиктивних підприємств, де були лише борги та корупція, - скзав президент.

У цьому контексті він згадав про приватизацію "Укрспирту".

"Ми ліквідували монополію "Укрспирту" та вивели цю галузь із тіні". Минулого тижня вже приватизовано перший спиртовий завод. Слід продовжити цей процес, що у перспективі має збільшити надходження до в казну майже у вісім разів", - сказав він.

Також президент додав, що приватизація готелю "Дніпро", що розташований у Києві, принесе Україні понад 1 мільярд гривень.

"До речі, готель "Дніпро" та низка інших об'єктів стали першими в історії майном, що перебувало у користуванні президента України і було передано на приватизацію", - сказав він.

Що відомо

  • У грудні 2019 року Рада позбавила "Укрспирт" монополії.
  • Законопроект, за прийняття якого проголосували 284 нардепи, передбачає з наступного року скасування державної монополії на виробництво спирту, надання можливості суб'єктам господарювання будь-якої форми виробляти спирту за наявності ліцензії та повну лібералізацію експорту спирту з України.
  • 15 липня 2020 року Фонд державного майна завершив аукціон з продажу готелю "Дніпро". Об'єкт придбала компанія ТОВ "Смартленд" за понад мільярд гривень. Ставка, яка виграла, перевищила початкову ціну в понад 13 разів. 
  • Новий власник має зберегти основний вид діяльності готелю (номерний фонд не менше 100 номерів, категорію готелю не нижче "чотирьох зірок", слово "Дніпро" у назві), а також погасити протягом трьох місяців заборгованість готелю із заробітної плати, заборгованість перед бюджетом і прострочену кредитну заборгованість, якщо вони є.
  • Як згодом стало відомо, готель "Дніпро" планують перетворити на кіберспортивну арену
На початок