Студенти-пенсіонери у Кропивницькому відвідують заняття з психології

Студенти-пенсіонери у Кропивницькому відвідують заняття з психології

Студенти-пенсіонери у Кропивницькому відвідують заняття з психології

Понад сотня студентів-пенсіонерів у Кропивницькому відвідують безкоштовні заняття з психології. Їх організовують на базі педагогічного університету за рахунок Громадського бюджету.

На заняттях з практичної психології студенти дотримуються всіх протиепідемічних вимог. "Дівчатка, тримайте дистанцію, я пішла, а ви за мною", – так вони у масках заходять до аудиторії, де сідають по одному за парту. Перед цим охоронник на вході їм виміряв температуру: "Ми не пускаєм до приміщення осіб із температурою, вище 37 градусів".

Викладачка практичної психології Людмила Калашникова говорить, що її студенти ведуть активний спосіб життя: "Проєкт ламає всі стереотипи, які склалися в нашій країні стосовно представників поважного віку. Переважна більшість людей впевнені, якщо людина на пенсії, то вона займається домашнім господарством, допомагає у вихованні онуків і говорить про болячки. Студенти нашого університету демонструють високий рівень активності".

Пенсіонерка Катерина Ярошевська навчається в університеті другий рік. Окрім психології, тут вивчає українську мову та історію. "Для чого? Для того, щоб бути молодою. Коли розвивається розум, то розвиваємося і ми. Дуже цікаві лекції, дізнаємося нового, чого не знали в молодому віці, особливо на психології".

Тетяна Волошина відвідує університет заради спілкування з людьми. "Приходимо, ділимося тим, що болить, радієм, обговорюєм теми які є в суспільстві. Для мене університет – це моє життя, я живу університетом".

Заняття триває один раз на тиждень. Навчання в університеті для студентів-пенсіонерів безкоштовні. Їх організувала за гроші Громадського бюджету. Це 246 тисяч гривень на рік – каже їх ініціаторка, голова громадської організації "Університет третього віку" Фаїна Позднякова: "В середньому до 40 грн в місяць обходиться одна людина. Ці гроші зразу йдуть на рахунок Центральноукраїнського педуніверу і вони нам надають на ці гроші послуги. Ми користуємося і технічними засобами, водою, світлом – нас не обмежують, ми знаємо, що маємо право цим користуватися".

Нині в університеті навчається майже 600 студентів-пенсіонерів.

Що відомо: громадський бюджет – це частина бюджету Кропивницького. В його межах можуть бути реалізовані ідеї та пропозиції містян і громадських організацій. Їх обирають під час конкурсу. Переможці отримують гроші на втілення пропозицій.

Читайте також

На початок