В Австралії цьогоріч акули вбили семеро людей. Це найбільший показник за 80 років

В Австралії цьогоріч акули вбили семеро людей. Це найбільший показник за 80 років

В Австралії цьогоріч акули вбили семеро людей. Це найбільший показник за 80 років
AP

Семеро людей були вбиті акулами біля берегів Австралії у 2020 році. Вчені кажуть, що причиною рекордної кількості нападів стали зміни клімату.

Про це повідомляє CNN.

Цьогоріч акули нападали на людей в декількох штатах Австралії, включаючи Квінсленд та Новий Південний Уельс. При цьому у 2019 році в Австралії взагалі не було жодного смертельного випадку. Як зазначили представники Австралійського товариства захисту природи "Таронга", востаннє в країні було сім випадків смерті від нападу акул у 1934 році. Останні 50 років в середньому через напад акул гинула одна людина на рік.

Екологи пояснюють зростання агресивності акул змінами клімату: через нагрівання океанів екосистеми руйнуються і їх жителі змушені пристосовуватися. Акули слідують за своєю здобиччю і наближаються до берегів.

Австралійські вчені відзначили, що такі види акул, як тигрова, живуть далі на північ від Австралії, але останнім часом частіше припливають на південь континенту, зокрема, до узбережжя Сіднею. На думку екологів, саме новоприбулі акули частіше нападають на людей.

Що відомо

  • Найбільша екосистема коралових рифів у Великому Бар'єрному рифі в Австралії втратила понад половину своїх коралів з 1995 року через викликане зміною клімату потепління моря.
  • За даними ООН, зміни клімату спричинили понад сім тисяч природних лих за останні 20 років.
  • Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш заявив, що через глобальні кліматичні зміни XXI століття може виявитись останнім в історії людства.
На початок