Український фільм отримав нагороду Варшавського кінофестивалю

Український фільм отримав нагороду Варшавського кінофестивалю

Український фільм отримав нагороду Варшавського кінофестивалю Facebook

Повнометражний фільм "Із зав’язаними очима" українського режисера Тараса Дроня удостоєний головної нагороди конкурсу дебютних і других фільмів на Варшавському кінофестивалі. Про це повідомляє офіційна сторінка заходу, який цьогоріч відбувався онлайн.

"Ми дякуємо всім, хто вірив і не вірив у наш проєкт. Це великий крок як для нас самих, так і всього українського кіно. У Варшаві відбулося чотири покази нашої картини. Q&A після показу тривав понад 30 хвилин, і навіть після його закінчення глядачі не хотіли відпускати авторів. Тому завершували бесіду вже поза межами глядацького залу. Ми дякуємо як глядачам, так і членам журі, які відзначили нашу картину", – заявили режисер Тарас Дронь і продюсерка Валерія Сочивець.

Режисер отримав приз журі і грошову премію в розмірі 10 000 злотих (нині це понад 73 тисячі гривень).

Картина "Із зав’язаними очима" розказує історію, яка відбувається в сучасній Україні після закінчення війни. Головна героїня Юля – представниця змішаних єдиноборств, яка втратила свого нареченого на війні. Дівчина залишає спорт і починає нові стосунки, щоб звільнити себе від ролі вдови героя війни, яку нав’язує їй суспільство.

Варшавський кінофестиваль цього року відбувається в офлайн-форматі з 9 до 18 жовтня.

Що відомо

  • Український Оскарівський комітет оголосив стрічку "Атлантида" режисера Валентина Васяновича претендентом від України на "Оскар" у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”.
  • Раніше президент України нагородив орденом княгині Ольги польську кінорежисерку Аґнєшку Холланд, яка зняла фільм про Голодомор "Ціна правди".
  • 4 жовтня стали відомі переможці 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбувався онлайн.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше