Кандидати на посаду міськголови Світловодська: Домбровський, Сапянов, Степура, Таржуманов

Кандидати на посаду міськголови Світловодська: Домбровський, Сапянов, Степура, Таржуманов

Кандидати на посаду міськголови Світловодська: Домбровський, Сапянов, Степура, Таржуманов

У студію Суспільного прийшли кандидати на посаду міського голови Світловодська Кіровоградської області. Це Роман Домбровський зі Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" і Руслан Степура зі Всеукраїнського об’єднання "Свобода". На інтернет-звязку були самовисуванець Юрій Сапянов та Олександр Таржуманов з політичної партії "За майбутнє".

Роман Домбровський

Про себе

 • 1982 року народження. Уродженець села Велика Андрусівка Світловодського району. Дві вищі освіти – педагогічна (історичний факультет педагогічного університету у Кропивницькому) та управлінська (академія державного управління при Президентові України).
 • Голова Світловодської районної ради. Працював виключно у Світловодському районі. Трудову діяльність розпочав з роботи вчителем історії і правознавства. Працював у районній адміністрації, міськвиконкомі, профтехосвіті.

Про команду: "Команда формувалася 5 років. Проблем з виборчим списком не було. 50 членів команди – кандидати у депутати Світловодської міської, Олександрійської районної та Кіровоградської обласної рад. До складу команди входить інтелігенція, аграрії, промисловці, підприємці. Середній вік – 49 років".

Основна задача – поєднати інтереси сільських та міської територій.

Основні тези програми: комфорт для жителів, енергоефективність, співпраця з областю і державою, порозуміння у депутатському корпусі.

Руслан Степура

Про себе

 • 1978 року народження. Уродженець Кривого Рогу. За освітою – інженер-електротехнік (Криворізький університет). Переїхав у Світловодський район 2011 року.
 • Учасник Революції Гідності, сотник Кіровоградської сотні "Самооборони Майдану", учасник АТО у складі добровольчого підрозділу "Карпатська Січ", волонтер.

Про програму "Модель успішного міста": "Пропоную повторити шлях успішних міст: Хмельницький, Івано-Франківськ, Тернопіль. Ці міста ставлю в приклад тому, що їх очолюють свободівці, реалізовуючи усі свої програмні засади, з яким вони йшли на минулі місцеві вибори. Мають рейтинги підтримки 70-90%. Ці міста розвиваються динамічніше за міста з промисловими гігантами, хоча не мають місто утворюючих підприємств. Причина – нульова толерантність очільників міст до корупції".

Головне завдання на посаді мера: вивільнити гроші, які знаходяться в "сірих" схемах. За ці гроші можна буде реалізувати соціальні програми.

Юрій Сапянов

Про себе

 • 1961 року народження. Уродженець Світловодська. Освіта – середня.
 • Секретар міської ради Світловодська, виконувач обов’язків міського голови. Депутат міської ради трьох попередніх скликань, був членом ВО "Батьківщина" та ВО "Свобода".

Про команду

 • Планує формувати її з депутатів, яких оберуть до міської ради. Буде лобіювати, у разі обрання на посаду, створення депутатської більшості: "Потім можна буде говорити про коаліцію патріотичних сил. Вважаю, що мені вдавалося знайти компроміс між 10 фракціями в раді, вдаватиметься, думаю, і надалі".
 • Зі слів Юрія Сапянова, він є прихильником омолодження депутатського корпусу. Але молодих політиків, на його думку, потрібно навчати. Досвідчені депутати мають бути у складі ради, щоб передавати свій досвід. Перехід до омолодження має бути поступовим.

Олександр Таржуманов

Про себе

 • 1988 року народження. Уродженець Світлдоводська. Магістр права (10 років юридичного стажу), голова ОСББ (4 роки), фахівець у галузі публічних закупівель

Про команду: "15 голів ОСББ, освітяни, працівники культури, промисловці. Ми йдемо покінчити з неефективністю міської влади".

На думку кандидата, одне з ключових завдань влади – залучення інвестицій. Бачить перспективу у співпраці з міжнародними грантовими фондами, соціально відповідальним бізнесом.

Запитання від Романа Домбровського до Юрія Сапянова: "Чому, на вашу думку, ви не змогли згуртувати дипкорпус міської ради?"

Сапянов: "Я – проти корупції. Франції міської ради, зі зрозумілих причин, не давали нормально працювати, не обираючи при цьому нового секретаря ради".

Запитання від Руслана Степури до Олександра Таржуманова: "Чи інформуєте ви містян, під час зустрічей з ними, що очільник обласного осередку вашої партії Олександр Горбунов, будучи нардепом, ухвалював законопроєкт про комерційний облік, яким передбачається встановлення на багатоквартирних будинках лічильників теплової енергії і води? Яка реакція членів ОСББ?"

Таржуманов: "Комерційний облік – важливе питання, яке не можна було залишити поза увагою. Єдине – вирішувати його потрібно не за рахунок споживачів, а за рахунок постачальників послуг. Горбунов за цей законопроєкт, очевидно, голосував не один".

Запитання Олександра Таржуманова до всіх: "Ви всі є діючими депутатами. Скільки пунктів з попередньої передвиборчої програми ви виконали?"

Степура: "Головним пунктом було не допустити реваншу регіоналів у Світловодську. Вважаю, нам це вдалося. Проросійські сили намагалися двічі отримати керівні посади в місті".

Домбровський: "Бюджет району зріс з 15 мільйонів гривень до 40. У нас, чи не у єдиних, бюджет вилучення. Це коли гроші вилучаються до держбюджету, бо грошей маємо більше ніж передбачено на душу населення. Залучили 78 мільйонів гривень інвестицій. Будували амбулаторії, ремонтували школи, з’явився новий транспорт, зріс рівень обслуговування населення району".

Сапянов: "Доступність, чесність, порядність. Відкидання хабарів. Цього дотримувався, люди мене обирали не один раз".

Читайте також: Кандидати до Кіровоградської облради: Коваленко, Серпокрилов, Табалов, Лісота, Перевозник, Табачук та Лінько, Мосін.

Запитання від журналістів Суспільного

 • Минулого року був зірваний опалювальний сезон. Цього року велика частина будинків не готові до опалювального сезону. Чи готові ви, у разі обрання, відмовитись від централізованого теплопостачання і перейти на індивідуальне? Як шукатимете підтримки депутатів і обраховуватимете вартість переходу?

Домбровський: "Необхідність переходу є. Системи зношені. У міста немає ресурсу і змоги на капітальний ремонт. Постачальник послуги лише на половину комунальний, друга половина установчого капіталу – у приватних руках. Перехід на "автономку" потрібно починати зі старої частини міста. Все залежить від оптимізованої схеми теплопостачання міста, яку потрібно затвердити новому скликанню ради".

Степура: "Перехід має бути системним. Маємо прийняти міську програму підтримки переходу і компенсації витрат тим, у кого немає фінансової можливості перейти на індивідуальне опалення".

Сапянов: "Перехід на індивідуальне опалення блокується департаментом житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації. Тобто інтереси монополіста лобіюються на обласному рівні. Очільник міста нічого не зробить без підтримки з області. Оптимізована ж схема теплопостачання міста, яку маємо сьогодні, дуже правильна і виважена".

Таржуманов: "По-перше, потрібен аудит кількості дозволів від міськради на автономне опалення і кількості встановлених систем. По-друге, залучати енергосервісні договори щодо комунальних об’єктів – дитсадків, шкіл, лікарень. По-третє, демонополізувати ринок теплопостачання, завести інвестиції на встановлення модульних котелень – де це можливо, з міського бюджету допомогти перейти на індивідуальне опалення повністю – там, де більшість квартир вже це зробили".

 • Які інвестиційні програми вважаєте дієвими?

Домбровський: "Найкраща інвестиція – пошук грошей всередині громади. А протягом останніх трьох років у Світловодську не затверджували ставка податків, податки не збирали, ніхто не слідкував за поповненням бюджету. Нинішній бюджет міста, за моїми підрахунками, можна було б помножити на 2-3".

Степура: "Інвестори хочуть бачити ефективний менеджмент. Тоді вони будуть довіряти місцевій владі. Потрібні прозорі механізми влади, бюджетна дисципліна, раціональне використання земельних ресурсів".

Сапянов: "Погоджуюсь з колегою. Прозорість і єдність в дипкорпусі – ключові".

Таржуманов: "Соціально відповідальний бізнес – джерело інвестицій, за умови відповідної роботи з ним. І головне, що потрібно пам’ятати – головне джерело наповнення місцевих бюджетів – це податок на доходи фізичних осіб. Це означає, що підтримувати потрібно тих, хто створює робочі місця".

Що відомо

 • Світловодськ – місто обласного підпорядкування в Олександрійському районі Кіровоградської області, розташоване на Кременчуцькому водосховищі, за 130 кілометрів від Кропивницького. До його складу входить селище Власівка, підпорядковане міській раді. До міської об’єднаної громади входять також Павлівська, Миронівська, Озерська і Великоскелівська сільські ради. Зовнішні зв'язки здійснюються автомобільним, залізничним та річковим транспортом. У місті бере початок водовід Дніпро-Кропивницький, який забезпечує водою, крім Світловодська, обласний центр і міста обласного підпорядкування – Олександрію та Знам'янку. У Світловодську знаходиться Кременчуцька гідроелектростанція. Чисельність населення міста – майже 52 тисячі людей.
 • На посаду міського голови Світловодська балотуються 12 кандидатів.
 • У проєкті "Виборчий округ. Місцеві" до дискусії в прямому етері журналісти Суспільного:Кропивницький запрошують кандидатів на посаду міських голів міст обласного значення, представників партій, які подали списки кандидатів в депутати обласної ради та кандидатів на посади голів об’єднаних територіальних громад.

На сторінці Суспільного: Кропивицький у Facebook, у коментарях під постом про "Виборчий округ. Місцеві", можна лишатисвої питання, їх озвучать в етері,

Проєкт виходить в будні о 17:10, з повтором о 19:55, на Суспільному: Кропивницький та Українському радіо:Кропивницький.

 • 5 вересня в Україні офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня.
 • На місцевих виборах обиратимуть депутатів місцевих, районних і обласних рад, голів громад та старост.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди