У Хмельницькому археологи розкопали артефакти VI-VIII століть нашої ери

У Хмельницькому археологи розкопали артефакти VI-VIII століть нашої ери

У Хмельницькому археологи розкопали артефакти VI-VIII століть нашої ери
Фото: Суспільне Поділля

У Хмельницькому під час археологічних досліджень розкопали частину історичної вулиці, зокрема, корчму та підвальні приміщення XVIII століття. Про це розповів заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Сергій Шпаковський.

За його словами, археологи віднайшли залишки кераміки VI-VIII століть нашої ери.

Дослідження проводились за адресою вулиця Кам’янецька, 11/1 обласного центру, каже старший науковий співробітник Хмельницького обласного науково-методичного центру Володимир Захар’єв. Тут рили котлован під сучасну будівлю, працівники наукового центру проводили нагляд.

Археологи віднайшли залишки кераміки VI-VIII століть нашої ери
Археологи віднайшли залишки кераміки VI-VIII століть нашої ери. Фото: Суспільне Поділля

На території міста подібні дослідження проводилися вперше, додає Володимир Захар’єв: «в цьому році нам випала можливість зробити археологічний нагляд за вийманням землі з котловану величиною 38 на 18 метрів. Це дуже добре, бо ми могли побачити не один об’єкт, а цілу систему. І справді ми знайшли частину вулиці XVIII століття».

У розритому котловані виявили залишки трьох підвальних приміщень, одну з яких визначили як корчму. За словами археолога, вона була збудована не з каменю чи цегли, як вважалося раніше.

Дослідження проводились за адресою вулиця Кам’янецька, 11/1, на ділянці під будівництва
Дослідження проводились за адресою вулиця Кам’янецька, 11/1, на ділянці під будівництва. Фото: Суспільне Поділля

«І фактично, коли проводилися ці розкопки, ми найшли там ці підвали. Підвали не кам’яні і не цегляні, як ми звикли, що Хмельницький, чи Проскурів, пов'язаний саме з цеглою. Підвали були зроблені з дерева», - розповідає археолог.

Залишки корчми викопали на глибині 2 метри 30 сантиметрів від поверхні. У котловані знайшли рештки дерева, кераміки та скляного посуду.

За словами заступника директора з питань охорони культурної спадщини Сергія Шпаковського, подібні нагляди мали б відбуватися на усіх земельних ділянках, котрі віддаються під забудову в історичній частині міста.

«Це вперше нашим археологом Володимиром Захар’євим проведено дослідження в історичній частині, на земельній ділянці історичного ареалу давнього міста Проскурова, сучасного міста Хмельницького. І на перспективу було б доцільно проводити такі археологічні дослідження на всіх земельних ділянках, які відводяться під будівельні, шляхові і меліоративні роботи в історичній частині міста Хмельницького», - каже Сергій Шпаковський.

За словами Володимира Захар’єва, після звіту усі знахідки передадуть до музею історії міста Хмельницького.

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди