Картини із глини створює майстер з Решетилівки Іван Деркач

Картини із глини створює майстер з Решетилівки Іван Деркач

Картини із глини створює майстер з Решетилівки Іван Деркач Суспільне Полтава

Картини з глини виготовляє майстер з Решетилівки Іван Деркач. Створює їх за допомогою спеціальних штампів з малюнком. Їх також майструє власноруч. Найчастіше на них зображує символи та героїв з українського фольклору.

Підкови, птахів, дерева та людей зображує на керамічних картинах Іван Деркач з Решетилівки. Робить це за допомогою спеціальних штампів. Їх виготовляє власноруч із гіпсу.

Майстер Іван ДеркачСуспільне Полтава

Майстер Іван Деркач

"Перший етап – це виготовлення ескізу, малюнка, по якому я буду виготовляти штамп. Ось в мене пташка. Потім я беру олівцем та переношу картину на шматочок гіпсу", − говорить кераміст Іван Деркач.

Ідеї малюнків для штампів 60-річний майстер запозичує із української народної творчості.

"Ось, наприклад, сімейна пара – це сімейне щастя. Ось бачите, пара журавлів сплела такий паросток кохання та взаєморозуміння. Своїми тілами вони підтримують цей паросток, який виріс і став красивим творінням", − каже кераміст.

Пара журавлів, які сплели парус коханняСуспільне Полтава

Пара журавлів, які сплели парус кохання

Наступний крок – підготовка глини. Спочатку її розкачує.

"Треба дотримуватися певної товщини. Це досягається за допомогою ось такий рейок. Глина розміщується між цими рейками і качалкою для тіста, я розкачую цей шматочок глини", − розповідає Іван Деркач.

На вже готовій глиняній пластині майстер наносить відбиток за допомогою штампу. Таких у нього більше сотні екземплярів.

Майстер наносить відбиток за допомогою штампуСуспільне Полтава

Майстер наносить відбиток за допомогою штампу

"Ось це я робив заготовки для оберегів, для монеток, для прикрас. Ось ця робота трохи більша. Вона вже іншого виконання. Спочатку ліпиться з глини, потім опал робиться та заливається гіпсом, тобто це вже не ріжеться вона, а виливається", − каже кераміст.

А далі роботи сушить щонайменше чотири години. Створенням таких картин майстер займається останні 20 років. За цей час створив більше двох тисяч екземплярів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди