"Підвищити зарплати, покращити умови праці". Чим завершився 43-денний страйк шахтарів Кривбасу

"Підвищити зарплати, покращити умови праці". Чим завершився 43-денний страйк шахтарів Кривбасу

43-денний страйк шахтарів Криворізького залізорудного комбінату завершився підписанням угоди між адміністрацією підприємства та профспілками, що виступають від імені шахтарів. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

За його даними, за угодою, працівникам комбінату з 1 жовтня підняли зарплату на 10%. Їм мають також виплатити матеріальну допомогу на оздоровлення й покращити умови праці.

Перемовини між владою, керівництвом комбінату, профспілкою та страйкарями тривали півтора місяця.

«Були виявлені недосконалості в організації роботи, які компанія вже виправляє. Досягнуті домовленості відобразили в угоді», – зазначив Олександр Бондаренко.

Профспілки підприємства поки не коментували досягнуті домовленості.

Разом з тим голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що на підприємстві очікується підвищення зарплат: на 38% – поверхневим працівникам і тим, хто працював під землею, але мав низькі зарплати, на 21% – підземним працівникам.

Адміністрація комбінату оприлюднила подробиці самої угоди.

Зокрема, за текстом, до зобов’язань адміністрації включили підвищення розмірів тарифних ставок та окладів працівників на 25% з 1 вересня та на 10% з 1 жовтня, відмову від кримінального та адміністративного переслідування учасників акції, надання матеріальної допомоги працівникам, які брали участь у підземному протесті, тощо.

З іншого боку, зобов’язаннями шахтарів є припинення спору та відновлення роботи, а також подальше вирішення конфліктів "виключно з дотриманням процедури та порядку, передбачених Законом України".

Що відомо

 • У Кривому Розі з 3 вересня тривав підземний страйк гірників. Із забою шахт "Кривбасзалізрудкому" не виїжджали робітники. Протестувальники вимагали, зокрема, переглянути робочі норми та нарахування зарплатні, подбати про безпеку праці, вчасно забезпечувати їх матеріалами та ресурсами тощо.
 • З 4 вересня розпочалися офіційні перемовини між страйкарями та адміністрацією, до цих перемовин залучили представників виробничих підрозділів, профспілки та депутатів.
 • 8 вересня депутати Криворізької міськради зібрались на позачергову сесію й звернулися до президента України, уряду та власників шахт. Депутати просили уповноважені органи провести перевірки на шахтах “Кривбасзалізрудкому”, а від власників вимагали врегулювати конфліктну ситуацію.
 • 15 вересня шахтарі та представники профспілок з Кривого Рогу мітингували під Верховною радою у Києві.
 • На підтримку шахтарів "Кривбасзалізрудкому" у Києві та Кривому Розі проходили наземні мітинги.
 • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення голові облдержадміністрації Олександру Бондаренку організувати тристоронню раду для діалогу між представниками профспілки, керівництвом області та "Кривбасзалізрудкомом".
 • 17 вересня голова незалежної профспілки гірників Кривого Рогу Юрій Самойлов заявив, що не погоджується з офіційним повідомленням адміністрації “Криворізького залізорудного комбінату” про «не конкретизовані вимоги протестувальників».
 • 22 вересня робітники шахти “Жовтнева” звернулися до президента Володимира Зеленського. Гірники просили президента допомогти врегулювати ситуацію.
 • 25 вересня протестувальники шахт "Тернівська" та "Гвардійська" у повному складі піднялися на поверхню.
 • 29 вересня відбулися останні перемовини між учасниками підземного протесту та керівництвом "Кривбасзалізрудкому", на поверхню піднялися гірники шахти “Родіна”. Шахти “Родіна”, “Тернівська”, “Гвардійська” відновили роботу.
 • Станом на день 15 жовтня в акції підземного протесту на підприємстві «Кривбасзалізрудком» брало участь 19 гірників шахти «Жовтнева».
 • У ніч на 16 жовтня, після 43 діб підземного протесту, працівники шахти «Жовтнева» піднялись на поверхню.
 • Публічне акціонерне товариство «Криворізький залізорудний комбінат» – найбільше приватне підприємство України з видобутку залізної руди підземним способом. Його основні підрозділи – шахти «Родіна», «Жовтнева», «Гвардійська» та «Тернівська», де страйкували гірники.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди