Disney не видалятиме класичні стрічки, але оновив попередження про расизм

Disney не видалятиме класичні стрічки, але оновив попередження про расизм

Disney не видалятиме класичні стрічки, але оновив попередження про расизм Кадр з мультфільму "Пітер Пен"

Кінокомпанія Disney доповнила інформаційні попередження про расистські стереотипи у своїх класичних фільмах, запроваджені минулого року.

Відтепер перед переглядом на потоковому сервісі Disney таких фільмів як "Дамбо", "Пітер Пен" та "Книга Джунглів" на екрані з’являтиметься повідомлення про те, що стрічка містить шкідливі стереотипи, повідомляє BBC.

"Ця програма містить негативне зображення та/або погане ставлення до людей чи культур. Ці стереотипи були помилковими раніше і не відповідають дійсності зараз", – йтиметься у ньому.

Також компанія попереджатиме, що замість видалення контенту хоче "визнати його шкідливу дію, витягти з нього уроки та запалити діалог, щоб разом створити більш інклюзивне майбутнє".

Зокрема, серед фільмів, які міститимуть такі попередження, буде стрічка "Аристократи", у якому кіт із "жовтим обличчям" грає на піаніно за допомогою паличок для їжі, а також "Пітер Пен", де корінне населення Америки називають расистським словом "червоношкірі".

Як зазначає видання, раніше кінокомпанія Warner Bros також запровадила попередження про "етнічні та расові упередження" у деяких своїх фільмах.

Що відомо

  • Раніше на тлі протестів у США, спричинених вбивством темношкірого стрімінговий сервіс HBO Max прибрав з доступу кінострічку 1939 року "Віднесені вітром".
  • Австралійський сирний бренд Coon змінив свою назву через звинувачення у "расистській назві", яка ображає корінних австралійців.
  • У США спортивна команда погодилася змінити назву, яку оголосили расистською.
  • Американський бар зняв з продажу "антирасистське" пиво через натяк на расизм.
  • Johnson & Johnson припинив виробляти відбілюючі лосьйони через расизм.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше