Що обіцяють кандидати на посаду голови Калуської ОТГ

Що обіцяють кандидати на посаду голови Калуської ОТГ

Що обіцяють кандидати на посаду голови Калуської ОТГ Суспільне Карпати

Десятеро кандидатів змагатимуться за крісло голови Калуської ОТГ. П'ятеро з них Андрій Дрань, Ольга Єланіна, Олег Савка, Андрій Найда та Сергій Шийко взяли участь у публічній співбесіді на Суспільному Карпати. Володимир Савка у прямому ефірі програми "Виборчий округ. Місцеві" повідомив про намір припинити участь у виборах.

Про передвиборчі обіцянки потенційних голів громади читайте тут.

Андрій Дрань

Андрій ДраньСуспільне Карпати

Андрій Дрань

Обіцянки

Андрій Дрань обіцяє відкритість та прозорість ухвалення рішень, а також кандидат має чіткий стратегічний план розвитку громади. Зокрема, у його планах на посаді голови Калуської ОТГ - активна участь сіл в управлінні об'єднаною громадою через сільських голів, які будуть обрані на місцевих виборах.

Андрій Дрань обіцяє відновити роботу промислових виробництв в регіоні. Також закупівлі проводитиме через тендери.

Кандидат планує скоротити кількість держслужбовців, а також вони повинні призначатися на конкурсній основі.

Андрій Дрань обіцяє створити умови для інвестицій. "Інвестора треба бавити, а не викручувати йому руки", - каже кандидат.

Одним з основних напрямків роботи на посаді голови вбачає побудову сміттєпереробного заводу у Калуші. Для цього планує залучити інвестора.

Ольга Єланіна

Ольга ЄланінаСуспільне Карпати

Ольга Єланіна

Обіцянки

Ольга Єланіна у разі обрання головою обіцяє людям створити комфортні умови для проживання у Калуській ОТГ. Зокрема, розробити нові маршрути для транспорту, увести облік із запровадженням електронного квитка, розвивати комунальні перевезення, а також створити належну інфраструктуру для осіб з інвалідністю.

Також кандидатка обіцяє зосередити увагу на сім'ях, в яких проживають діти з інвалідністю, відкриє дошкільний заклад "Зірочка", сприятиме розвитку громадських ініціатив в галузі освіти, культури і спорту.

У планах Ольги Єланіної - будівництво сучасного медичного центру із дитячою поліклінікою та впорядкування парку імені Івана Франка.

Також кандидатка у голови Калуської ОТГ заставить людей, які користуються земельними ділянками, справно платити орендну плату.

Обіцяє у кожному селі Калуської ОТГ залишити школу, принаймні, початкову, обов'язково, щоб були ФАПи, інвентаризацію земель.

За словами Ольги Єланіної, у свою команду набиратиме людей на конкурсній основі. Співпрацюватиме з "Батьківщиною", "Народним рухом", із "Свободою".

Андрій Найда

Що обіцяють кандидати на посаду голови Калуської ОТГСуспільне Карпати

Андрій Найда

Обіцянки

Кандидат на посаду голови Калуської ОТГ Андрій Найда озвучив основні пріоритети, над якими працюватиме, якщо переможе на виборах. Зокрема, планує взятися за розвиток економіки, використовувати промислові площі, залучати у громаду інвестиції та розвивати інфраструктуру. Але найголовніше – вирішення екологічних проблем Калуша.

Андрій Найда не вважає Калуш зоною екологічного лиха. Якщо стане мером, то планує взятися за переробку розсолів у Домбровському кар’єрі. Для цього кандидат хоче залучати інвестиції.

"Коли ми будемо вкладати гроші у розвиток промисловості, зокрема, калійних солей, розсолів, тоді наші екологічні проблеми зменшаться. Ми маємо рухатися у напрямку розвитку промисловості", - сказав він.

Також на посаді голови Калуської громади Андрій Найда обіцяє затвердити генплан та провести інвентаризацію земель. Завдяки цьому до бюджету залучать гроші тих, хто ухиляється від сплати за землю. Також після цього влада матиме чітку картину для виділення ділянок землі для учасників АТО.

Андрій Найда пообіцяв розвивати історичний туризм на Калущині та пов'язувати його із Степаном Бандерою. Та Калуш, за словами Андрія Найди, - індустріальне місто, тому робити певні локації у шахтах чи кар’єрі вважає неправильним.

Кандидат на посаду міського голови Калуша також пообіцяв працювати із командою фахівців. Найда переконує, що для нього не важливий партійний прапор, тому, каже, працювати у його команді може будь-яка людина, яка має хороші навички.

Володимир Савка

Володимир СавкаСуспільне Карпати

Володимир Савка

Кандидат на посаду голови Калуської ОТГ Володимир Савка відмовився брати участь у місцевих виборах. Свою кандидатуру він зняв на користь кандидата від ВО "Свобода" Андрія Найди. Про це Володимир Савка повідомив у прямому ефірі програми "Виборчий округ. Місцеві" на Суспільному Карпати.

Олег Савка

Олег СавкаСуспільне Карпати

Олег Савка

Обіцянки

На посаді голови об'єднаної громади Олег Савка обіцяє зробити Калуш комфортним містом для усіх поколінь, а саме - залучити позабюджетні грантові кошти.

У програмі кандидата - облаштування доріг до кожного села об'єднаної громади. Також у кожному селі повинен бути дошкільний заклад.

Олег Савка розвиватиме туризм - промисловий та історичний. Кандидат обіцяє, що без архітектурної концепції історичну частину Калуша не забудовуватимуть чи реконструйовуватимуть. Також у планах - розробити Генплан та інвентаризувати землі.

Якщо Олега Савку оберуть головою громади, він зосередиться на ревіталізації - створенням маленьких підприємств, які займатимуться переробкою і видобутком калійної і натрієвої солей, поглибленою переробкою нафтопродуктів, виробів з ПВХ тощо.

Сергій Шийко

Сергій ШийкоСуспільне Карпати

Сергій Шийко

Обіцянки

Сергій Шийко озвучив першорядні кроки своєї команди, якщо він стане головою Калуської ОТГ.

Перший - повний і системний аудит, щоб зрозуміти, в якому стані місто, - з якими цифрами, з якими показниками виконання бюджету.

Другий - обіцяє вирішити питання щодо екологічної ситуації в місті, зокрема, щодо сміттєзахоронення.

Третій - особлива увага новітнім вимогам освіти. У цій галузі є чимало питань, які потрібно нагально вирішувати. На його думку, у місті відсутня інклюзивна освіта, чимало пришкільних територій не відповідають вимогам сучасності, немає стратегічної системи щодо STEAM-освітиSTEM: S – science, T – technology – Е-engineering – М-mathematics. Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). . Також Сергій Шийко вважає, що Калуш виявися неготовим до дистанційного навчання.

Четвертий - обіцяє зробити ремонти в лікарнях, зокрема, ліфтів та патолого-анатомічного відділення.

Також, якщо Сергія Шийка оберуть головою Калуської ОТГ, він планує комплексно підійти до вирішення питання підтоплення під час дощових паводків. Причину вбачає у неналежній системі водовідведення, несанкціонованих забудівлях. Вирішувати ці проблеми почне з ревізії комунального господарства.

Ще одним з нагальних для вирішення питань вважає довгобуди на території ОТГ. Найбільш проблемним, вважає, школу у селі Боднарів, будівництво якої не можуть завершити кілька десятків років. За його словами, цей населений пункт приєднали до Калуської ОТГ без згоди жителів села. Тому почне вирішувати цю проблему з налагодження діалогу з жителями цієї громади.

Також Сергій Шийко обіцяє продовжити і розширити програму безкоштовної медицини для калушан. Вважає, що кожен мешканець громади, незалежно від місця проживання - чи в селі, чи в місті, - повинен мати право на безкоштовне медичне обстеження і первинну ланку лікування в кожній лікарні, яка входить в ОТГ.

Кандидат на голову ОТГ вважає, що цілодобові розважальні заклади не повинні бути розташовані в місті і заважати жителям, які хочуть відпочити.

На посаді голови ОТГ Сергій Шийко обіцяє якнайповніше застосовувати механізм партисипації – залучення мешканців до процесу управління.

Для цього, до прикладу, він планує розподіляти ресурси, тендери прозоро - при громадських слуханнях, при прямій трансляції для для громади. Вважає, що це забезпечить чітку і зрозумілу конкуренцію, яка особливо важлива в тендерних закупівлях, де є найбільше зловживань.

Готовий співпрацювати з усіма політичними силами на засадах конструктивності, чіткості і прозорості.

В програмі не братимуть участь Ігор Насалик, Федір Костур, Олег Нижник, Віктор Павлів, Віктор Гільтайчук.

Передачі "Виборчий округ. Місцеві" можна подивитися тут.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди