Майже 28 кг печива спекли для воїнів ООС студенти Ужгородського профучилища

Майже 28 кг печива спекли для воїнів ООС студенти Ужгородського профучилища

Майже 28 кг печива спекли для воїнів ООС студенти Ужгородського профучилища
Суспільне Закарпаття

Майже 28 кілограмів печива спекли студенти Ужгородського профучилища торгівлі і технологій харчування для українських воїнів. Про це сказав директор закладу Віктор Кощак. Каже: з пропозицією зробити печиво для бійців до них звернулися представники Мукачівської греко-католицької єпархії.

В лабораторній кімнаті Ужгородського училища торгівлі та технологій харчування з 8 ранку студенти проводять практичне заняття, тобто готують. Зараз для воїнів ООС вони випікають кіфлики — традиційне закарпатське печиво з повидлом.

"Нас поділили на етапи. Я займаюся тістом, вона займається повидлом, вона розкачкою, вона випічкою. Замішую і даю на другий процес, а потім знову", — розповів студент Іван Гернешій.

Майже 28 кг печива спекли для воїнів ООС студенти Ужгородського профучилища

В іншій лабораторній студенти також готують печиво для воїнів ООС. Вероніка Годинка стежить за процесом випікання: стежить, щоб печиво спеклося усередині й зверху, щоб воно мало свій аромат і присмак солодкого печива.

"10 хвилин при температурі 230, — пояснила студентка. — Нас навчають наші викладачі. Вони нам пояснюють процес і скільки хвилин треба випікати. Вони нам показують температуру і як вмикати духовку, і як все виконувати. Перед тим ми замішували тісто. Нам викладачі пояснили рецептуру і як його правильно замішувати й що додавати".

Завершальний етап приготування – формування випічки з повидлом.

"Ми беремо два печива, намазуємо його повидлом, склеюємо і ставимо в коробку, — пояснила студентка Крістіна Канюк. — Дуже смачне наше печиво, ми самі його готуємо й хочемо від нас, від серця, віддати воїнам тепло".

Майже 28 кг печива спекли для воїнів ООС студенти Ужгородського профучилища

Директор училища Віктор Кощак каже: для воїнів готують не вперше. Вже пекли для них паски та зліпили більше 20 тисяч вареників.

"До нас звернулися представники Мукачівської греко-католицької єпархії з потребою випекти сухих тістечок для бійців на сході України, а також для дітей-сиріт Луганської області, одного із дитячих будинків. Ми із задоволенням разом з учнями під час виробничого навчання маємо можливість виконати таке замовлення", — сказав Віктор Кощак.

О 15-тій годині волонтери забрали готове печиво. Його разом з іншими продуктами відвезуть в зону ООС у двох машинах швидкої допомоги, які купили спеціально для бійців. Волонтерка Власта Рейпаші розповіла, що ужгородські студенти не єдині, хто допомагає з випічкою:

"У нас волонтери печуть в Сваляві – Вікторія Гуйван, також Курта пече в Мукачеві завдяки Тетяні Доменюк, котра задіяна до допомоги. Пані Надія з Хуста, котра допомагає хлопцям на сході, буде передавати мед".

"Використовуємо придбану машину, — пояснив священник Іван Шемет, — не лише, щоб її передати, відвезти туди, але й як транспортний засіб, щоб перевезти туди гостинці солдатам і діткам, котрі живуть у прифронтових територіях. Дві однакові швидкі, придбані в Чеській Республіці. Вони вживані, як бачите, вони не першого гатунку й не вищого гатунку, але вони ще багато-багато поїздять".

Все зібране для воїнів у зону ООС відправлять у неділю, 18 жовтня.

Читайте також: Зимові маскувальні костюми для учасників ООС шиють учениці Золотоніського професійного ліцею :

На початок