Прихована реклама політичних партій на телеканалах Херсона - ОПОРА

Прихована реклама політичних партій на телеканалах Херсона - ОПОРА

Прихована реклама політичних партій на телеканалах Херсона - ОПОРА УНІАН

У вересні приватні херсонські телеканали опублікували 41 сюжет з ознаками замовності про місцевих політиків і партії. Найбільше – про політичні партії "Нам тут жити!" та "Опозиційна платформа – За життя". Для моніторингу були обрані сюжети новин 4 херсонських телеканалів: "ВТВ Плюс", "Твій Плюс", "Херсон Плюс" та "UA: Херсон".

Моніторинг проводила громадянська мережа ОПОРА у період з 1 до 30 вересня 2020 року.

Усього протягом вересня херсонські телеканали поширили у YouTube 284 новинних сюжети. Телеканал "UA: Херсон" (філія АТ НСТУ "Херсонська регіональна дирекція") оприлюднив 115 сюжетів. У жодному з них ОПОРА не зафіксувала ознак прихованої реклами.

Телеканал "ВТВ Плюс" поширив 82 новинних відео, 13 з яких (або 15,9%) мають ознаки немаркованої реклами. Ознаки замовності мають 19 сюжетів із 52 (36,5%), опубліковані телеканалом "Херсон Плюс". На YouTube-сторінці телеканалу "Твій плюс" у вересні опубліковано 35 сюжетів, 9 із яких (25,7%) мають ознаки немаркованої реклами.

Прихована реклама політичних партій на телеканалах Херсона - ОПОРАІнфографіка: громадянська мережа ОПОРА

Найчастіше у матеріалах з ознаками замовності згадується політична партія «Партія Ігоря Колихаєва "Нам тут жити!" – 12 разів. Зазначимо, що Ігор Колихаєв – кандидат на посаду Херсонського міського голови. У сюжетах висвітлюється діяльність лідера партії та її представників.

8 сюжетів стосуються політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" та кандидата на посаду херсонського міського голови Михайла Опанащенка. У 5 сюжетах ідеться про активність політичної партії "За майбутнє". Про діяльність Володимира Сальдо, який також балотується на посаду Херсонського міського голови, телеканали опублікували 3 сюжети. І ще 3 відеосюжети політичної партії "Батьківщина".

"Осередки політичних партій і кандидати повинні укладати договори зі ЗМІ та оплачувати передвиборчу агітацію, зокрема і політичну рекламу організацій партій-суб’єктів виборчого процесу, винятково з виборчих фондів. Самі сюжети мають бути відповідно марковані. Однак, аналізуючи місцеві телеканали, ми бачимо приховану рекламу. Такі матеріали ЗМІ показують під виглядом звичайних новин, що може ввести в оману виборців. Тому, окрім можливого порушення чинного законодавства, це може порушувати принципи вільних та рівних виборів", – коментує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Херсонській області Євгеній Гладкий.

Що відомо

  • відповідно до частин 1, 3 та 5 статті 9 Закону України "Про рекламу" реклама має бути чітко відокремлена від іншої інформації, незалежно від форм чи способів розповсюдження, таким чином, щоб її можна було ідентифікувати як рекламу. Інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, у якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою "Реклама" чи "На правах реклами". Прихована реклама забороняється.
  • Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
  • У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди