У Запоріжжі відбувся мовчазний благодійний аукціон

У Запоріжжі відбувся мовчазний благодійний аукціон

У Запоріжжі відбувся мовчазний благодійний аукціон
undefined

Мовчазний благодійний аукціон відбувся сьогодні у Запоріжжі. Він тривав упродовж трьох годин. Особливість такого аукціону в тому, що за лоти не треба було торгуватися вголос, достатньо - лише заповнити відповідний протокол.

Участь в аукціоні можна було брати дистанційно, зателефонувавши організаторам. Представлені лоти - текстильні речі, зокрема портьєри, ковдри, простирадла, тканина, а також в’язані вироби, порцелянові статуетки тощо. Подібні аукціони проводять періодично упродовж десяти років. У Запоріжжі це вже п’яти, приурочений він до Нового року.

"У нас є можливість ставити стартову ціну на лоти набагато менше ніж вони продаються просто в роздрібній ціні. А далі вже люди торгуються, встановлюючи власну. Мовчазні аукціони розповсюджені у всьому світі, його переваги в тому, що всі лоти одразу представлені, їх одразу можна всі подивитися. Біля кожного товару є протокол, де вказані стартова ціна, реальна ціна, ким наданий лот та інше. Далі кожен записується в протокол, вказуючи ціну і свої дані. У нас є тканини, які надала Естонська рада у справах біженців. Також є статуетки передані із Норвегії та картини запорізької майстрині Наталії Коробової", - розповіла президентка Ротарі клубу Запоріжжя Ольга Кропивка.

У Запоріжжі відбувся мовчазний благодійний аукціон
У Запоріжжі відбувся мовчазний благодійний аукціон. undefined

Деякі лоти, зокрема текстильні та в’язані вироби, – це те, що зробили жінки-переселенки власноруч в рамках мейкатону «Розширення прав та можливостей для жінок» у листопаді цього року. Мейкатон – це марафон, де учасники за допомогою технологій і кмітливості вирішували життєві труднощі. Нагадаємо, такий захід відбувся вперше в Україні. Участь у ньому взяло 70 жінок із Запорізької, Донецької та Луганської областей. Проєкт реалізовується за підтримки Естонської ради у справах біженців. Спрямований він для жінок, які хочуть відкрити власний бізнес. Матеріали для роботи на мейкатоні закуповували за кошти Естонської ради, зазначила директорка Запорізького благодійного фонду «Єдність за майбутнє» Тамара Огородова:

"Вони проходили, вони показували, що вони можуть і оце ви зараз бачите. Вони проходили тренінг з написання бізнес-планів, з просування бізнес-планів, зі створення своєї вебсторінки. Вони потім створювали команди, прописували це і приймали участь у конкурсі. Було 18 команд, 5 з цих команд отримали по 80 тисяч на 400 тисяч ті гранти, які вони могли отримати. І ось цей результат – і гранти, а ми бачимо речі, які пошиті руками цих жінок", - розповіла директорка Запорізького благодійного фонду "Єдність за майбутнє" Тамара Огородова.

На аукціоні було зібрано 8 700 гривень. Лоти, які не продалися, виставлять для подальшої реалізації на сайті "Єдність за майбутнє". За словами організаторів, зібрані кошти передадуть дитячому відділенню Запорізького обласного протитуберкульозного диспансеру.

На початок