Вибухи під Харковом, пріоритет Сирського на фронті та механізм отримання активів РФ — головні новини ранку 19 березня

Вибухи під Харковом, пріоритет Сирського на фронті та механізм отримання активів РФ — головні новини ранку 19 березня

Військовий ЗСУ
Український військовий виглядає з танка на Бахмутському напрямку, 8 лютого 2024 року. Фото: Diego Herrera Carcedo/Anadolu/Getty Images

Під Харковом вночі лунали вибухи; головнокомандувач ЗСУ Сирський назвав пріоритети на полі бою; ЄС розробив механізм надання Україні заморожених російських активів та аварійна посадка американського дрона у Польщі Суспільне підготувало головні новини ранку 19 березня.

1. Два вибухи пролунали за межами Харкова

Близько 23.00 18 березня за межами Харкова пролунали щонайменше два вибухи, повідомили кореспонденти Суспільного.

У цей час у місті та області була оголошена повітряна тривога.

Також Повітряні Сили ЗСУ повідомляли про загрозу застосування російськими військами балістичного озброєння.

2. Сирський назвав застосування БПЛА пріоритетом на полі бою

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що розвиток та застосування безпілотників — це важлива інновація для переваги над армією РФ на фронті.

"Технології й технологічність — це запорука наших переваг над ворогом. Чільне місце тут посідають безпілотні системи. Тому, розвиток застосування безпілотних систем — це мій пріоритет", — підкреслив Сирський.

Військове командування працює над пришвидшенням впровадження технологічних інноваційних рішень. Також у Генштабі шукають асиметричних рішень, щоб отримати якісну перевагу над росіянами.

3. Bloomberg: ЄС розробив механізм надання Україні заморожених російських активів

Європейський Союз підготував законодавство, згідно з яким Україна почне отримувати прибутки від заморожених російських активів вже в липні 2024 року.

Про це повідомив Bloomberg із посиланням на документ.

Законопроєкт передбачає запровадження податку на прибуток від заморожених російських активів та використання цих отриманих грошей для постачання зброї Україні та стимулювання оборонної промисловості країни. Йдеться про близько 3 млрд євро на рік.

Контекст: 18 березня у бельгійській столиці зустрічалися глави МЗС країн Євросоюзу. Вони обговорювали зокрема тему заморожених російських активів. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що на зустрічі було ухвалено політичне рішення щодо використання доходів на користь України. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель сказав, що серед міністрів є сильний консенсус щодо ухвалення такого рішення.

4. У Польщі безпілотник США здійснив аварійну посадку

Американський безпілотник MQ-9 Reaper під час планових тренувань над аеродромом біля польського міста Мирославець втратив зв'язок із базою, повідомили у Генеральному штабі Збройних сил Польщі.

Згодом стало відомо, що безпілотник здійснив аварійну посадку неподалік Мирославця.

"Приземлення відбулося відповідно до процедур у безпечній нежилій зоні. Місце події охороняється спецслужбами, а слідчі дії проводить військова поліція", — йдеться у повідомленні генштабу.
На початок