Через літню спеку на Полтавщині – менший врожай кукурудзи

Через літню спеку на Полтавщині – менший врожай кукурудзи

Через літню спеку на Полтавщині – менший врожай кукурудзи Суспільне Полтава

Фермерське господарство, що у Мачухах Полтавського району належить Валерію Ігнатову. Близько 230 гектарів тут засіяли пізніми культурами. На цих полях вже зібрали сою і майже повністю кукурудзу. Загалом – понад півтори тисячі тонн урожаю. Через посушливе літо показники нижчі за попередні роки, пояснює фермер.

Фермер Валерій Ігнатов

Фермер Валерій Ігнатов

"Це дуже мала врожайність взагалі. Якщо нормально погода, ми під 30 центнерів збираємо сої, а це вдвічі менше. Та й кукурудзи так само, десь 80−90 центнерів повинна бути врожайність, а вона під 50. Низька врожайність, не дивлячись на те, що ми добрив багато внесли, але волога підвела", − каже фермер Валерій Ігнатов.

Найбільше цього літа, каже фермер, постраждала кукурудза.

Врожай кукурудзи з ферми Валерія ІгнатоваСуспільне Полтава

Врожай кукурудзи з ферми Валерія Ігнатова

"Зерно, бачите, таке дрібне, не виповнене, через це й мала врожайність. Качан повинен бути більше в півтора рази і з нормальним зерном", − показує Валерій Ігнатов.

На Полтавщині вже майже повністю зібрали сою та соняшник – це майже 232 тисячі та мільйон тонн відповідно. На 35 % зібрана кукурудза та на 10 % – буряки, розповів заступник директора департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

Графіка: скільки на Полтавщині зібрали пізніх культурСуспільне Полтава

Графіка: скільки на Полтавщині зібрали пізніх культур

"Погодні умови суттєво вплинули на врожайність, особливо на південні райони, тому там є зниження врожайності й особливо такої культури як кукурудза. Я думаю, що на ціни магазинні врожай кукурудзи не впливатиме", − розповів заступник директора департаменту агропромислового розвитку Полтавщини Олег Палій.

Повністю завершити збір пізніх культур на Полтавщині планують до середини грудня. Тим часом триває посів озимих зернових. Це пшениці, жита та ячменю. Вже висіяли їх на площі понад 200 тисяч гектар.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди