Нічна атака на Україну, мобілізація засуджених та анонс нових протестів у Польщі: новини ранку 10 березня

Нічна атака на Україну, мобілізація засуджених та анонс нових протестів у Польщі: новини ранку 10 березня

Фермери, Польща
Польські фермери проводять акцію протесту у Варшаві, Польща, 6 березня 2024 року. Фото: AP/Michal Dyjuk

Росія вночі безпілотниками атакувала Україну, у Раду наступного тижня внесуть законопроєкт про мобілізацію засуджених та польські фермери анонсували травневі протести — Суспільне зібрало головні новини ранку 10 березня.

Росія вночі атакувала Україну безпілотниками

Пізно ввечері кореспонденти Суспільного повідомили про вибухи в Одесі та Одеському районі. У командуванні Повітряних сил ЗСУ попереджали про атаку безпілотників зі сторони РФ. Близько пʼятої ранку вибухи чули й на Хмельниччині.

Як повідомив командир Повітряних сил ЗСУ Олещук, протиповітряна оборона знищила 35 із 39 ударних безпілотників.

Законопроєкт щодо мобілізації засуджених скоро буде в Раді

Наступного тижня у Верховній Раді України можуть зареєструвати законопроєкт щодо мобілізації засуджених, повідомив міністр юстиції України Денис Малюська в марафоні "Єдині новини". За його словами, цей документ досі не зареєстрований, адже в уряді хотіли досягти консенсусу як з депутатами, так і зі Збройними силами.

"Я думаю, що на наступному тижні він (законопроєкт — ред.) буде зареєстрований, і на найближчому засіданні сесійному Ради він буде голосуватися в першому читанні. І в другому так само, я очікую, що це точно весна, не пізніше…" — уточнив він.

Раніше Малюська заявляв, що серед засуджених не підлягатимуть мобілізації люди, які скоїли злочини на службі та проти державності.

Польські фермери оголосили про нові страйки у травні

Найбільша опозиційна та колишня правляча партія Польщі "Право та Справедливість" організує 18 травня акцію протесту у столиці країни Варшаві. Про це повідомив голова партії Ярослав Качинський на зустрічі із її прихильниками.

"На 18 травня ми запланували великий марш у Варшаві", – цитує слова політика телеканал Polsat News.

Він наголосив, що ціллю демонстрації стане тиск на парламентську коаліцію з метою ухвалення Сеймом законопроєкту, запропонованого протестуючими фермерами. Ініціатива включає запровадження заборони на агропродукцію з України та припинення дії екологічної стратегії ЄС "Зелений курс" для польського сільського господарства.

Контекст: Польщею ширяться масові протести фермерів, які вимагають обмежити або повністю заборонити ввезення дешевої сільгосппродукції з України, посилити підтримку національного тваринництва, а також висловлюватимуть незгоду зі стратегією ЄС "Зелений курс", яка передбачає досягнення нульових вуглецевих викидів до 2050 року.

Глава МЗС Британії виступив проти відправлення західних військ в Україну

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон виступив проти відправки західних військ до України, навіть для проведення тренувальних місій. Про це він сказав в інтерв'ю німецькій газеті Sueddeutsche Zeitung.

За його словами, навчання краще проводити за кордоном, оскільки іноземні військові на території України стануть мішенню для Росії. Британія вже підготувала на своїй території 60 тисяч українських солдатів, сказав Кемерон.

На початок