Сотні вчених з 40 країн світу закликали врятувати китів від вимирання

Сотні вчених з 40 країн світу закликали врятувати китів від вимирання

Сотні вчених з 40 країн світу закликали врятувати китів від вимирання
AP

Більше 350 вчених і захисників природи з 40 країн світу підписали лист, що закликає до глобальних дій із захисту китів, дельфінів і морських свиней від вимирання. Про це повідомляє BBC.

Вчені кажуть, що проблема збереження стосується більше половини всіх видів, а два знаходяться на межі зникнення.

У заяві науковців вказано, що бездіяльність через забруднення і надмірну експлуатацію океанів означає, що багато видів китів будуть оголошені мертвими протягом нашого життя.

"Нехай це буде історичний момент, коли усвідомлення того, що кити перебувають у небезпеці, викличе потужну хвилю дій з боку всіх: регулюючих органів, вчених, політиків і громадськості щодо порятунку наших океанів", – сказав науковий співробітник Брістольського університету Марк Сіммондс, який координує лист, підписаний експертами з усього світу.

Особливо негативно на життя китів впливає забруднення океану пластиком, втрата середовища проживання, видобуток корисних копалин, зміна клімату і зіткнення з кораблями. Найбільшою загрозою є випадкове потрапляння в риболовецькі сіті, в результаті чого щорічно гине близько 300 тисяч китів, дельфінів і морських свиней.

Що відомо

  • Учені з Королівського ботанічного саду Великої Британії "Кью" попереджають, що дві п'ятих рослин у світі знаходяться під загрозою зникнення.
  • Науковці з австралійського Кертінського університету з'ясували, що приблизно чверть видів хижих рослин в усьому світі можуть опинитися під загрозою зникнення через зміни клімату, незаконне браконьєрство, розчищення земель для сільського господарства і видобуток корисних копалин.
  • У 21 столітті вчені прогнозують вимирання понад 550 видів ссавців.
На початок