Нові тест-системи та експерименти. Як уряд планує боротися з посиленням пандемії

Нові тест-системи та експерименти. Як уряд планує боротися з посиленням пандемії

Оновлено
Нові тест-системи та експерименти. Як уряд планує боротися з посиленням пандемії
УНІАН

Через поширення коронавірусу в Україні уряд наказав регіональним департаментам охорони здоров'я впорядкувати перевезення хворих на коронавірус, а Міністерству охорони здоров'я — збільшити кількість тестів. Окрім того, Кабмін виділив 100 мільйонів гривень на проведення тестів на COVID-19 методом ПЛР у приватних лабораторіях за рахунок держбюджету і 572,2 млн — на забезпечення лікарень системами подачі кисню.

Ліжка з киснем і колцентри

"Усі департаменти здоров'я на місцях мають відпрацювати чіткі маршрути для впорядкування перевезення хворих на коронавірус за нових обставин при збільшенні кількості лікарень, які сьогодні вже приймають хворих", - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, додавши, що кількість таких лікарень збільшується постійно.

За його словами, під час наради 9 жовтня за участі секретаря Ради національної безпеки та оборони з керівниками профільних міністерств та регіонів, було вирішено також збільшити кількість ліжкомісць.

"Будуть проведені додаткові заходи щодо збільшення ліжкомісць у лікарнях, збільшення забезпеченості ліжок з киснем. МОЗ активізує роботу щодо сертифікації виробників медичного кисню", — розповів прем'єр.

На засіданні уряд виділив 572,2 млн гривень на забезпечення лікарень системами подачі кисню. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов додав, що кошти будуть виділені місцевим державним адміністраціям для лікарень, які приймають хворих на COVID-19. Окрім того, було вирішено удосконалити роботу колцентрів.

"Також мають удосконалити свою роботу кол-центри в регіонах, як у напрямку консультування українців з проблемних питань, так і відстеження контактів хворих. Таке відстеження контактів — це одна з важливих складових, необхідних аби розірвати ланцюг поширення інфекції", — додав Шмигаль.

Безоплатні тести та маршрути швидких

Уряд виділив 100 млн гривень на проведення тестів на COVID-19 методом ПЛР у приватних лабораторіях за рахунок державного бюджету.

"Додатково виділити лабораторним центрам МОЗ 100 млн гривень на закупівлю послуг з проведення лабораторних досліджень на COVID-19 методом ПЛР в установах охорони здоров'я незалежно від форми власності", — озвучив рішення Степанов.

Також Кабмін вніс тест-системи на антиген до переліку товарів, необхідних для боротьби з COVID-19. Степанов повідомив, що ними розшириться перелік систем та обладнання, необхідне для діагностики інфекції. Перелік також доповнили послугами з ремонту та реконструкції приміщень лікарень.

Окрім того, прем'єр закликав місцеву владу врегулювати маршрути підвезення хворих на COVID-19 до лікарень.

Раніше, київські активісти зняли, чергу з машин швидкої до інфекційного відділення Київської клінічної лікарні №9. На запитання членів "Муніципальної варти Києва" у лікарні сказали, що не всі карети швидкої привезли хворих на COVID-19.

Крім того, Кабмін виділив додаткові 160,9 млн гривень лабораторним центрам МОЗ, Центру громадського здоров'я та Українському національному дослідного протичумного інституту ім. Мечникова (Одеса) на додаткову закупівлю обладнання та витратних матеріалів для проведення тестувань.

Експерименти

На засідання уряд дозволив проведення експериментального проєкту із заготівлі специфічної гіперімунної плазми крові. Таке рішення було ухвалено з метою виготовлення імуноглобуліну для лікування COVID-19.

"Пропонується затвердити механізм реалізації експериментального проєкту із заготівлі специфічної гіперімунної плазми крові, яка містить антитіла до SARS-CoV-2, для контрактного виробництва з неї імуноглобуліну для використання при лікуванні коронавірусної хвороби", — прокоментував Степанов.

За його словами, уразі позитивних результатів клінічних досліджень такий препарат буде використовуватися для лікування хворих з тяжкою формою COVID-19.

Надбавки медикам

В уряді обіцяють запровадити ще один рівень зарплатної надбавки для підтримки медиків, які борються з коронавірусом.

"Вводяться додаткові коригувальні коефіцієнти до пакета медичних послуг, які дадуть можливість враховувати завантаженість лікарень і, відповідно, впливають на збільшення оплати лікарям", - сказав прем'єр Шмигаль.

За його словами, це дасть медзакладам можливість створювати додаткові команди працівників для лікування коронавірусу, та залучати до них лікарів-анестезіологів. При цьому очільник уряду пообіцяв, що встановлені раніше урядом доплати у 300% для лікарів, які борються з COVID-19, продовжують нараховувати.

Що відомо

  • Від початку пандемії в Україні вже зафіксовано 250 тисяч випадків COVID-19 і, за словами ексміністра охорони здоров’я Василя Князевича, ця цифра буде збільшуватись.
  • Станом на 9 жовтня в Україні лабораторно підтвердили новий "рекорд" за кількістю хворих на COVID-19. За минулу добу захворіло 5 804 особи. Також за добу зафіксували 89 летальних випадків.
  • Голова ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт вважає, що ситуація може погіршитися і прогнозує в країні до 9 тисяч нових випадків COVID-19 щодня.
  • Також Хабіхт заявив, що вакцину від COVID-19 не варто чекати раніше другої половини 2021 року.
  • Станом на 8 жовтня в Україні лабораторно підтвердили новий "рекорд" за кількістю хворих на COVID-19. За минулу добу захворіло 5 397 осіб. 2 263 пацієнтів одужали, а 93 — померли від ускладнень.

На початок