У Запоріжжі провели "Конект-форум громади та влади"

У Запоріжжі провели "Конект-форум громади та влади"

У Запоріжжі провели "Конект-форум громади та влади" Суспільне Запоріжжя

9 жовтня у Запорізькому обласному центрі молоді відбувся "Конект-форум громади та влади". Його мета - налагодити діалог та співпрацю між державними структурами та суспільством.

Форум об’єднав активістів і співробітників владних структур із Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська, Херсона та Скадовська. Організаторка заходу Ольга Мішевська зауважує, що цей форум не є політичною чи агітаційною подією: "Це платформа для нет-воркінгу для того, щоб поспілкуватися не формально. Якщо ми будемо працювати разом це буде зробити набагато ефективніше, швидше, цікавіше і зручніше в процесі."

Під час заходу відбувалися лекції, майстер-класи, обговорення питань співпраці громадянського суспільства з владними інституціями, створення різнобічних коаліцій тощо. Консультантка з питань управління в громадському секторі Марія Насєдкіна провела лекцію з ефективного партнерства для суспільних змін. Лекторка зазначає, що ефективна співпраця між владою і громадськими організаціями можлива.

"Для того, щоб це відбувалося потрібно зробити дуже конкретні кроки. Один із кроків, які дуже часто пропускають – це домовлятися на березі про правила і про подальшу співпрацю. Тобто, ми часто пропускаємо цей пункт, захоплюємося ідеєю, а потім виникає купа проблем і конфліктів. Саме через це я підкреслюю, що потрібно сідати і говорити, домовлятися,"- зазначила Марія Насєдкіна.

Під час форуму також організували конкурс мікрогрантів на спільний проєкт між профільним департаментом, чи установою, комунальним закладом та громадською організацією або ініціативою. В ньому могли взяти участь проекти організацій-учасниць з 3 міст: Запоріжжя, Мелітополя та Бердянська. 10 ініціатив, що переможуть у конкурсі мікрогрантів, у подальшому отримають фінансову підтримку, а це до 10 тис. гривень кожен.

Серед учасників конкурсу - голова громадської організації "Крок до людей" Ольга Говоруха, яка хоче започаткувати навчальні сесії з культури домовленостей для адміністраторів, людей, що перебувають у конфліктному стані та внутрішньопереміщених осіб. "Мені здається, що дуже великий аспект пов'язаний з напруженістю, яка пов'язана з епідеміологічною ситуацією. Думаю, що конфліктність вона ще себе продемонструвала в тому питанні, коли ми були ізольовані, навіть в родині в маленькому суспільстві,"- каже Ольга Говоруха. За її словами, це має бути безкоштовна платформа для популяризації цього питання. Але поки що, через непередбачуваність ситуації з карантином, невідомо в якому форматі - чи онлайновому, чи офлайн.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди