Кіно, колекція україністики, будинки на Київщині — що задекларували працівники Офісу президента за 2022 рік

Кіно, колекція україністики, будинки на Київщині — що задекларували працівники Офісу президента за 2022 рік

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак, Київ, 24 лютого 2024 року. Фото: Олександр Магула/Суспільне

У 2023 році в Україні поновили декларування для топ-посадовців, депутатів, чиновників та всіх, хто за законом має показувати свої статки. Також у грудні минулого року реєстр декларацій зробили відкритим. Суспільне розповідає, що задекларували працівники Офісу президента за 2022 рік.

Керівник Офісу президента

Андрій Єрмак вказав у декларації квартиру у столиці площею 107,8 кв. м. Окрім того, він є власником автомобіля Mercedes-Benz S 350 d 4MATIC та корпоративних прав або їх частин у декількох підприємствах і бенефіціаром семи компаній. Серед нематеріальних активів Єрмака — українська кінострічка "Сквот32", що вийшла у 2019 році.

За 2022-й чиновник задекларував зарплату 568 тисяч грн. На банківських рахунках Єрмака — 782 тисячі грн, а готівкою — 39 тисяч доларів та 50 тисяч євро.

Керівниця апарату ОП Марія Вітушок вказала у декларації дві квартири та паркомісце у Києві. У 2022 році вона заробила 1,5 млн грн.

Заступники керівника ОП

Олег Татаров, згідно з декларацією, є власником нежитлового приміщення, двох паркомісць, двох земельних ділянок у Києві та чотирьох київських квартир, які ще будуються. У його співмешканки у власності квартира в Ірпені, у сестри — квартира в столиці, ще однією київською квартирою володіють діти Татарова. Окрім того, родина чиновника орендує будинок у столиці.

У 2022-му Татаров заробив 502 тисячі грн. Його співмешканка — 7 млн грн. Татаров також вказав, що має готівкою 5,4 млн грн та 400 тисяч доларів. На його банківських рахунках — 839 тисяч грн та 321 тисяча євро.

Заступник керівника ОП Андрій Смирнов задекларував дві квартири у Києві, земельну ділянку у Київській області та частку в ще одній столичній квартирі.

За 2022-й рік він заробив 476 тисяч грн. Ще 640 тисяч грн отримав від відчуження рухомого майна. Чиновник також вказав, що має 640 тисяч грн готівкою і що ще у 2019 році отримував позику у 7,9 млн грн.

Ростислав Шурма у 2022-му задекларував три квартири та дві земельні ділянки у Києві. Ще двома столичними квартирами, а також квартирою, будинком і земельною ділянкою в тимчасово окупованому Донецьку, володіє його дружина. Вона ж орендує і квартиру та ділянку у Німеччині.

Чиновник є власником Tesla Model X та водного мотоцикла BRP RXT X RS. Його дружині належить Nissan Leaf.

За 2022-й Шурма заробив 416 тисяч грн, ще 256 тисяч грн він отримав банківськими відсотками. Його дружина заробила понад 634 тисячі грн, отримала 114 тисяч грн процентів від банків та 22 тисячі грн соціальних виплат.

Заступник голови ОП має готівкою 400 тисяч грн, 51 тисячу доларів та 46 тисяч євро. На його банківських рахунках — 2,5 млн грн та 20 тисяч євро, а у дружини — 668 тисяч грн та 164 тисячі євро. У 2022-му подружжя позичило братові чиновника понад 200 млн грн.

Ігор Жовква задекларував земельну ділянку у Черкаській області, квартиру у Києві у спільній власності та право користування будинком та земельною ділянкою у столиці. Дружина чиновника володіє Audi A5.

За 2022-й рік Жовква заробив 650 тисяч грн. Його дружина — 603 тисячі. Готівкою чиновник зберігав 78 тисяч доларів та 28 тисяч євро, а в банках — 153 тисячі грн.

Заступник керівника ОП Олексій Кулеба подавав декларацію у 2022 році як голова Київської ОДА. У ній він вказав земельну ділянку у Києві, а також столичну квартиру у спільній власності. Також він має право користування двома квартирами у Києві. У його дружини є будинок та земельна ділянка на Київщині, сонячна електростанція Solis 30kW 5G Ginlong Solis та автомобіль Kia Sportage.

За 2022-й чиновник заробив в ОДА 751 тисячу грн. Його дружина — 66 тисяч грн у Національному транспортному університеті. Ще 76 тисяч грн виплат вона отримала за електроенергію по зеленому тарифу від "Київської обласної енергопостачальної компанії".

Кулеба зберігає 423 тисячі грн, 20 тисяч доларів та 16 тисяч євро готівкою та 53 тисячі грн на банківських рахунках.

Андрій Сибіга у декларації вказав, що має у власності квартиру та земельну ділянку у Києві. Його дружина також володіє у столиці квартирою, а ще — трьома земельними ділянками та двома дачними будинками. Ще один дачний будинок у столиці вона орендує.

Окремо в декларації Сибіга вказав колекцію україністики. Чиновник володіє, зокрема, українськими старожитностями, стародруками, книгами, картинами, прикрасами, елементами мундирів воїнів УНР УГА та УПА.

У 2022-му заступник керівника ОП заробив 619 тисяч грн, а його дружина отримала 66 тисяч грн соціальних виплат.

Відповідно до декларації, Роман Машовець проживав у київській квартирі, яка належить його дружині. Також він має право на користування ще однією столичною квартирою.

За звітний період чиновник заробив 556 тисяч грн, також отримав 100 тисяч грн пенсії та 14 тисяч грн монетизації пільг учасника бойових дій. Його дружина отримала 937 тисяч грн доходу від відчуження рухомого майна.

Ще один заступник керівника ОП Олексій Дніпров задекларував земельну ділянку у Київській області, а також дві квартири у спільній власності. Його дружина володіє будинком та земельною ділянкою у Чернівецькій області, має квартиру у Києві у спільній власності, а також орендує ще одну у столиці. Також, у Дніпрова є автівка Kia Sorento, у дружини — Subaru Forester.

За 2022-й він отримав понад 600 тисяч грн зарплати. Його дружина заробила більше ніж 1,1 млн грн.

Юлія Соколовська у декларації вказала, що володіє двома квартирами у Києві, земельною ділянкою у Київській області та квартирою у Хмільнику на Вінниччині. За рік вона заробила майже 600 тисяч грн. Також Соколовська зберігає 20 тисяч доларів готівкою та майже 130 тисяч грн на банківських рахунках.

Ігор Брусило задекларував квартиру у Борисполі у спільній власності. Він та його дружина володіють двома авто Nissan Qashqai. У 2022 році чиновник заробив 600 тисяч грн.

На початок