Україна – найбільш замінована країна світу. У Міндовкіллі розповіли, скільки років треба для розмінування

Україна – найбільш замінована країна світу. У Міндовкіллі розповіли, скільки років треба для розмінування

Сапери
Сапери проводять розвідку території на спеціальному взутті, 15 січня 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Україна є нині найбільш замінованою державою світу — потенційно 176 000 квадратних кілометрів території.

Про це міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець заявив 28 лютого в ефірі Українського Радіо.

"На сьогодні питання розмінування стоїть дуже гостро, воно стоїть пунктом 1 у пункті 8 Формули миру президента Володимира Зеленського. Міністерство економіки України сьогодні очолює цей трек по розмінуванню. Для повного розмінування України треба було 700 років. Ухваливши низку урядових рішень і певні моделі розвитку розмінування, як ринку, ми сьогодні вже маємо зниження кількості цих років до 70-ти", — сказав він.

Водночас міністр переконаний, що завдяки розвитку ринку розмінування і появі нового обладнання та приватних компаній, які надають відповідні послуги, потенційно можна говорити про цифру у сім років на повне розмінування України. Стрілець додав, що це буде можливим після перемоги та деокупації територій.

27 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що для повного розмінування України потрібно 37 мільярдів доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. Близько 40 країн вже виділили 250 мільйонів доларів на розмінування.

Автор: Владислав Шелепко

На початок